pátek 14. dubna 2017

Příspěvek z kvetoucího sadu (který nemohl chybět)

Nemohla jsem dopustit, abych byla snad jedinou bloggerkou, která se nevyfotila v rozkvétajícím sadu. Nevím jak vám, drazí čtenáři, ale mně desítky podobných fotek doslova zaplavily facebook a instagram, takže letos to není jen pořádná alergie, která mi neustále připomíná, že jaro je konečně tady!!! :)


Do rozkvetlého sadu jsem nemohla obléct nic jiného, než tyto překrásné šaty s květinovým vzorem, nápadně připomínajícím vzorování Paisley (o tomto vzoru a především mých šatech s tímto vzorem se chystám napsat zvlášť článek).Tentokrát jsem se nepokoušela o žádnou konkrétní stylizaci, abych  nechala volně vyniknout šaty mezi kvetoucími stromy. Odpusťte proto nedbale upravené vlasy i účes.
Pokud by však dívka/mladá žena v takových šatech vyrazila do města, dovedu si představit dvě možné varianty jejich nošení. (Podotýkám, že taková je moje představa dle mého subjektivního vkusu, která se může výrazně lišit od představ jiných :)).Ta první, neformální varianta, by se vyhla bílému opasku a nahradila jej tmavším, aby více splýval s látkou a nepůsobil tak jako ozdobný prvek. Žádné rukavičky ani klobouček, pouze stuha nebo mašle do vlnitých vlasů. Nějak takto dívky vítaly přijíždějící americké vojáky na západě naší republiky v r. 1945.


Jako druhá varianta se nabízí formálnější kombinace se světlými doplňky, jakými jsou opasek a jelenicové rukavičky. K nim by samozřejmě měl patřit tmavý klobouk a boty. K botám typickým pro léto 4O. let (tedy na hrubší platformě s vyřízlou špičkou) se bude více hodit klobouk s kulatou krempou, posazený vzadu na temeno hlavy (tzn. na "breton"). K uzavřeným botám zas vyšší klobouček s krátkou krempou a decentním zdobením na straně. 

Vlastně chci říci, že se mi snad podaří v nejbližší době obě varianty nafotit, nebo alespoň pro příště mít takové fotky už připravené :)Ale víte, drazí čtenáři, co je na tom všem úplně nejhorší? Že ačkoliv ty báááječné šaty naprosto odpovídají střihem, jsou ručně šité a mají krásný vzor, dáma z první poloviny minulého století by si je nikdy nemohla obléknout. Látka je totiž 100% syntetika...

Tak já se jdu mezitím užírat nad nespravedlností světa :)) a vám přeji krásné Velikonoce!

Y.DM:)

Žádné komentáře :

Okomentovat