pondělí 29. září 2014

(NEJ) Úlovky z analogu a něco o USO

Tentokrát něco pro ,,historické fajnšmekry". Pár fotografií dvou analogových (panů) fotografů, které jsou k nerozeznání od originálu. Pokaždé při prohlížení fotek mi přejede mráz po zádech a hned se přesunu do doby dávno minulé i do úžasné atmosféry, která pořízení fotografií provázela.

Fotografie výjimečného ,,válečného reportéra" Radka Syky z pohledu amerického vojáka, válčícího za druhé světové války.Není divu, že unikátní fotografie jsou často zaměňovány za originály.
(proto ten výrazný vodoznak)

Pár momentek, kdy tábor přišly navštívit dívky z USO.USO - United service organizations vznikla za 2. světové války na podporu vojáků a funguje prakticky do dnes. 


Herci, tanečníci, zpěváci a baviči jezdili na frontu i do výcvikových táborů za vojáky, kde pořádali umělecká vystoupení na pobavení a podporu morálky vojáků.


Pro organizaci USO pracovaly mimo jiné i hollywoodské hvězdy, například Marlene Dietrichová či Glenn Miller.


V té době nabývaly na největší popularitě PIN UP girls. Jejich představitelky (nemyslím teďty kreslené) jezdily v rámci USO na evropskou tour napříč frontami, kde předváděly humorná takřka kabaretní čísla. Show bývala často spojena s parodováním válečných reálií.
(fotografie: Adam Graf von Wolfsberg photo)Velmi známá je scéna, kdy Marlene Dietrichová před vojáky paroduje vojenský dril a rozkazy důstojníků.


Atraktivní a hravá zábava, avšak bez vulgárních a laciných prvků, měla vojákům alespoň trochu připomenout jejich domovy.A právě tímto stylem se snažíme prezentovat naše módní přehlídky. Válečné realie a móda s velkou dávkou nadsázky a jevištní extravagance. Ke každé show patří jednoduchý příběh a humorná pointa pro diváky. Upjaté modely nosíme maximálně do válečných historických rekonstrukcí, nikoliv na naše podium :) Už nyní vznikají nové koncepty pro přehlídky na příští rok, některé z nich budou mít premiéru ještě letos. Už za týden poskytnu veškeré info z našeho vznikajícího projektu :)

Děkuji R. Sykovi a A. Wolfsbergovi za poskytnuté dechberoucí fotografie a přeji jen to nejlepší světlo!

Tolik pro dnešek Y.DM:)

Žádné komentáře :

Okomentovat