sobota 11. října 2014

Jak jsme fotili kalendář (část 1.)

Mnohým z Vás určitě neunikl náš dlouho připravovaný projekt kalendáře k výročí konce 2.světové války. Kalendář si klade za cíl co nejlépe zpropagovat blížící se 70. výročí největšího konfliktu v dějinách lidstva a připomenout nejdůležitější data i události 2.světové války.
Před samotnou realizací nás čekal průzkum trhu, jaký typ kalendáře vyvolá největší ohlasy. Právě pin up stylizace se ukázala jako originální a neotřelá varianta, pro kterou hlasovala naprostá většina oslovených.

Rozhodli jsme se proto  pro velmi netradiční formu pojetí. 12 druhoválečných uniforem všech front na pin-up dívkách v lehce humorné stylizaci i příběhu. Půl roku příprav a konzultací s muzejními institucemi i fyzickými osobami vyvrcholilo nafocením čtrnácti barevných fotografií v různých koutech České republiky.

...jsou čtyři. Každá je jiná. Vyčkávají na nádraží a žádná z nich neví, co je čeká... (a nebo si už stihl západ podmanit Československo?)


Celý projekt zaštítila česká i slovenská muzea, která mimojiné poskytla prostory i techniku pro focení. Všechna loga i odkazy naleznete na poslední straně kalendáře i na našich webových stránkách. Tento ,,neformální" způsob prezentace si klade za cíl zviditelnit spolupracující instituce v širokém okolí a zpopularizovat nedávnou historii pro moderní nezaujatou společnost.


Krom českých i slovenských muzeí se na kalendáři podílelo i několik klubů vojenské historie. Těm děkujeme především za zapůjčení uniforem a rady.

(backstage z focení rumunské armády)


Titulní fotografie vznikala na starém historickém nádraží. Naše ,,čekání na vlak" s sebou nese symboliku nadcházející války a ve stejném duchu se nese celý kalendář, včetně závěrečné fotografie.
O nafocení se postarala naše fotografka K. Adamusová a o asistenci Jakub.


A co v kalendáři najdete?
Za československou stranu: Finanční stráž, čs armádu, četnictvo
Za západní stranu: US armádu, britskou armádu a čs obrněnou brigádu
Za východní stranu: rudou armádu, rumunskou armádu a čs armádu v SSSR /svobodovci/
Za německou stranu: wehrmach, SS a helferin


Jak to probíhalo? Poslední úpravy až na místě :)


Sto tisíc selfíček a huráá do Vojenského muzea v Králíkách :)


Každou chvíli budou spuštěny prodejní webové stránky, kde naleznete veškeré fotografie z backstage, doplňující informace ke kalendáři a hlavně seznam všech partnerů kalendáře.

Zároveň bych Vás chtěla pozvat na křest kalendáře a dobový večírek v duchu blížícího se konce války, který proběhne 1.listopadu v penzionu Baloncentrum Břestek. Horkovzdušné Balony.eu a Baloncentrum Břestek jsou našimi hlavními partnery.
akce: fb: Křest kalendáře a koktejlový večírek ve stylu 40.let

Držte nám palce, pokud se vše podaří, do příštího roku vstupujeme  jinak a v  novém kabátě! :)
Hezký zbytek dne Y.DM:)

8 komentářů :

 1. Úžasné Perfektní nápad a záměr. Držím vám holky palce a už se nemůžu dočkat až si ho koupím. Doba si žádá přesně takové popularizování historie. Lidi co s vámi spolupracují musejí být vděční :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za podporu, moc si ji vážíme a snad se bude kalendář líbit! :)

   Vymazat
 2. Moc vám to všem sluší :)

  OdpovědětVymazat
 3. já vám držím palce přišly jste konečně s něčím novým a neotřelým, což hezky provětralo tu nudu a šeď co u nás byla :)

  OdpovědětVymazat
 4. wooow mazec! boží nápad

  OdpovědětVymazat
 5. Všechny vypadáte fakt moc krásně. Ráda si kalendář objednám :-) Veru

  OdpovědětVymazat