pátek 6. března 2015

Vítej, jaro! (... a taky info o chystaném semináři)

Weather is getting better, so we made a little trip to a lake  near my hometown.  I had to pick up the rest of the my stuff to Friday´s vintage exhibition in Flora Olomouc. Although I have a lot of work with my bachelor´s thesis, we spent few days at home. (I apologize for the casual pose, my knees need sun! :D)

Protože se najednou udělalo krásné počasí, tak jsme si cestou k nám domů udělali krátký výlet k nedalekému zatopenému lomu. Sice se teď snažím psát bakalářku jak ďas a dohánět mimoškolní resty z loňska, ale přesto jsem nakonec alespoň na chvíli jela domů za rodiči a mimojiné vyzvednout zbytek věcí k výstavě na nadcházející veletrh ForModel v olomoucké Floře. (Omlouvám se za tu nezdvořilou pózu, ale už i má kolena potřebují slunce! :D )


I dressed in my favourite brown shades. The pillbox hat is currently the latest piece of my hat ,,collection" (actually, I don´t have a lot of hats :D). I bought it on the internet auction - original piece of 3O-4Os? Moreover, the hat fits in color with the brooch, which I bought last week, grat! :)) Young ladies often decorated the pillbox with feather or flowers.

Tentokrát jsem se opět oblékla do mých oblíbených odstínů hnědé. Bonbónek (klobouček), je momentálně nejnovější část mé ,,sbírky" pokrývek hlavy (uvozovky jsou na místě, však víte, mám jich velmi málo a lásku k nim taky moc nepěstuji :D). Koupila jsem jej před nedávnem na aukru, jakožto originální kousek z 3O. - 4O. let? Netuším, tyhle kloboučky jsem viděla na fotografiích už ze začátku 3O. let, ale rovněž i na mladých slečnách v 5O. letech. Ale  pravdou je, že materiálem je podobný ke kloboučku po mé prababičce z konce 3O. let. A právě na konci 3O. let nabyly tyto pokrývky hlavy největší popularity. Mladé dívky je často zdobily ptačím pérem, květinami či látkovými dekoracemi. Já tentokrát nezdobila, sjednotila jsem jej s látkovou broží, kterou jsem koupila minulý týden a která náhodou perfektně barevně ladí :)


The wool jacket has very long sleeves which should be folded, but I left my gloves at home and my hands were obviously icy (and I forgot to turn it back before shooting :/).

Vlněné sáčko má na fotkách extrémně dlouhé rukávy, ty mají být samozřejmě zahnuté, ale pochopitelně jsem doma zapomněla rukavičky, tak jsem měla nečekaně ruce jako led. Před vyfocením jsem pak zapomněla rukávy zahrnout zpátky, takže to vypadá, že se mi asi smrskly údy :D


Three nuts for Cinderella - the great late 3Os brooche, one of the twenty other which I bought last week.I am still full of enthusiasm :D

Tři oříšky pro Popelku - ta úžasná prvorepubliková brož, jedna z dalších dvaceti, které jsem koupila minulý týden na burze a jsem z nich pořád tak neuvěřitelně nadšená :D


Enjoy the coming spring and have a nice day Your Dasha xx 

A teď o našem chystaném semináři Ženy a kultura během 2. světové války.
1O. dubna v bratislavském Baťa gentlemen´s clubu (ve stylové kavárně) proběhne slíbený dobový večer, plný úžasné atmosféry konce 3O. let. Ženy v  uniformovaných sborech Vám představí krásné slečny z KVH Zolium. O konkrétních armádách se dozvíte také něco od dam na slovo vzatých - M. Džubákové (SSSR) a K. Sehnálkové (ČSR), takže je rozhodně se na co těšit! :)

A co můžete čekat od nás? Civilní módou i životem na konci 3O. let Vás provede naše CS Pin up a Vintage studio. Vy co nás znáte jistě tušíte, že můžete čekat vyloženě interaktivní až divadelní zpracování tehdejších realií. Uvidíte jak na dobový make up i účes, co si tehdejší ženy na sebe (ne)oblékly, jak se tehdejší dámy (ne)chovaly, co je to pin up a jak na něj a na přání i něco z pánské módy. Veškeré informace budou zaměřeny vyloženě na co nejpraktičtější využití pro dámy začínající s reenactingem, vintage životním stylem či alternativním modelingem. Ačkoliv i my se stále učíme, pokusíme se Vám předat vše, co bude v našich silách :) (A zároveň vítáme cenné rady zkušenějších)

Vzkaz pro české čtenáře: V komentářích i do zpráv mi přišla hromada reakcí, že je seminář až na Slovensku. Naše původní plány byly zpočátku trošku jiné, mělo jít o uzavřenou víkendovou akci někde na chatě pro reenactorky, které chtějí sdílet své vědomosti a zkušenosti s dobovou módou, životním stylem a podobně. Nakonec to vykrystalizovalo do této podoby, nicméně neklesejte na mysli :) Po zveřejnění současné podoby semináře mě kontaktovalo víc lidí, kteří by si nás rádi pozvali do Olomouce a Brna. Pokud v Bratislavě vyjde vše podle plánu, už teď Vám mohu slíbit, že stejná akce proběhne i u nás v Olomouci, ještě na jaře (další akce jsou otázkou budoucnosti).

Určitě se přidejte na akci na facebooku (místa budou pravděpodobně omezená) a přijďte v dobovém! :) https://www.facebook.com/events/1768855453340254/
Krásný zbytek dne a užívejte nadcházejícího jara Y.DM:)
3 komentáře :

 1. krásná jsi :) těším se na Olomouc, tam určitě dorazím a moc držím palce :)

  OdpovědětVymazat
 2. Máte ale u Vás pěkné počasí, u nás zatím poměrně sychravo a lezavá zima. Nezbývá mi než doufat v předpověď, která zatím slibuje pro Plzeňský kraj příští týden oteplení. Mám sice ráda zimu (tedy opravdovou se sněhem), ale teď už se nějak nemůžu dočkat, až obléknu lehký jarní kabát :) Opět Vám to moc sluší, stejnou sukni jako zde máte už nějakou dobu sháním, zatím však neúspěšně.

  To by bylo skvělé, pokud by se seminář konal později i v ČR, jistě bych ráda dorazila :) Přeji hodně štěstí, ať se vše podaří podle plánu :)
  Adéla

  OdpovědětVymazat
 3. Je to sice daleko ale my přijedeme. Nenecháme si ujít příležitost poznat tu známou Dashu Marlen :)

  OdpovědětVymazat