sobota 28. února 2015

Ze sobotní procházky (móda z ulice vol. IX)

Tak jsem po několika dnech vylezla z univerzitní knihovny na denní světlo jako jezevec po zimním spánku. Po odkládacích dnech, plných nekonečného skuhrání už i mě dohnala hrůza všech hrůz, psaní bakalářské práce. Citlivější z Vás si jistě povšimnou, že dnešní příspěvek se bude trochu lišit od ostatních, jelikož je naplněn hořkostí, vyčerpáním a nepochopením povinností, které si dovolily mě po dlouhých letech postihnout :D

A protože už nemám komu o tom otřesném trápení vykládat (dokonce i naše kočka při mém sebemenším náznaku fňukání znechuceně odchází), tak jsem si to dneska tak trochu vyventilovala tady :D 
Dnešní ráno jsme vyrazili na místní sběratelskou burzu (tedy ,,prodej krámů co kdo najde na půdě"), přičemž jsem doufala, že se mi tam podaří najít nějakou slušnou květinovou nebo nějakou stylovou artdeco brož (samozřejmě raději bižuterii, protože je mi jasné, že stříbrnou by hned na první akci já nebo některá ze slečen ztratila...). Uznávám, na takových burzách se nepohybuji příliš často a ani tam neumím nakupovat, ale jak jsem se nestačila divit. Věci doslova sesbírané kdo ví odkud, nijak neočištěné a za jaké ceny :O Tak si říkám, že by češi dostali druhý dech a naivně si mysleli, že instatně zbohatnou prodejem cetek co najdou na půdě? :D (vivat aukro!!)

 

Mno, abych zas nepřeháněla, tolik jich takových není :) Takže po počátečním šoku, když jsem viděla rezavou žehličku ze 7O. let za 9OO,- se mi nakonec podařilo skoupit několik párů rukaviček (ne, že by mi doma nezavazely, ale nenechám je tam že? :D) a hlavně naprosto úžasnou sbírku látkových broží (květin) různých tvarů i barev z období konce první republiky. Jednu z nich jsem si připla i teď na klopu kabátu, nicméně je tam hromada různorodých dekorací, že je na mně (nás) uvidíte určitě častěji ve všech možných kombinacích :)


Ačkoliv stále dokola opakuji, že teď až na dobu neurčitou (do státnic, do smrti...) jde všechno mimo mě, přesto to tak zatím moc nevypadá :D Dnes jsme měli organizační schůzku kolem veletrhu ForModel 2O15, kde nás určitě nesmíte zapomenout navštívit :) a rovněž už dochází k definitivním přípravám našeho prvního vintage/ree semináře, který (pokud vše půjde podle plánu) proběhne kolem začátku dubna v Bratislavě a to v prostorách Baťa gentlemens klubu, který se zároveň postará o propagaci akce. (Teď jen doufám, že jsem vše napsala správně a kolegyňka Borka za KVH Zolium mi nevyškube vlasy, že som klamala :D)


A protože jsem dnes přidala jen málo fotek, tak na konec přikládám jedno selfíčko, protože to je teď moderní. Ikdyž, já vlastně vůbec nejsem moderní, tak je to asi jedno :D Každopádně tady jsem ještě ,,zdravě opuchlá" před psacím maratonem v knihovně :D


Jelikož dnešní příspěvek je dosti neobvyklý, psala jsem jej raději jen v češtině... :D Jakou zkušenost máte s burzami Vy? A na koho se můžeme už za dva týdny těšit na ForModelu? :) Těším se na připomínky a krásný zbytek večera Y.DM:)

9 komentářů :

 1. Uuuu zlatíčko, soucítím s tebou, taky jsem rok zpátky psala diplomku a umírala jsem, ale to zvládneš neboj :) Jinak na fotkách jsi kočka jako vždy :) K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. aaach, děkuji, taková podpora se vždy hodí, jen ať už je to za mnou :))

   Vymazat
 2. V našem městě se každý měsíc pořádá burza s oblečením, dlouho jsem se jim však vyhýbala. Až minulý měsíc jsem se konečně přinutila jít a sehnala jsem tam sako a sukni - kus za 30 Kč, takže od teď jsem pravidelným návštěvníkem :D Jinak Vám to opět moc sluší, máte krásný kabát :) Přeji mnoho úspěchu a pevné nervy při psaní bakalářské práce.
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to u nás nic takového neprobíhá /alespoň pokud vím/ a taky z vlastní zkušenosti vím, že se tam už dá nalézt jen málo dobrých věcí :/ Jak jsem psala o příspěvek níže, tak všechno teď vykupují vintage sběrači, kteří to pak prodávají na svých eshopech, takže pro mě teď jasně vede ebay s replikami a aukro s originály... Z jakého města vlastně jste, smím - li se zeptat? :) Děkuji za podporu :)

   Vymazat
  2. Jsem z Plzně. V posledních letech se u nás k mé radosti rozrostlo množství secondhandů, i sortiment pěkný, bohužel je mi to oblečení většinou příliš velké. Ale i tak jsem za poslední dobu pořídila pár pěkných kousků, takže si zase nemůžu tolik stěžovat :D Máte pravdu s těmi "překupníky s vintage věcmi". Nemůžu tedy mluvit z vlastní zkušenosti, poněvadž nesháním originální oblečení, nicméně od svých známých sběratelů jsem už o tomto problému také slyšela...
   A.

   Vymazat
 3. Hned zkraje vyjádřím zklamání - místo konání semináře mi udělalo docela čáru přes rozpočet, počítala jsem s Holomócí nebo Šalingradem (a okolím), ale na začátek dubna zatím nic nemám, tak se pokusím to nějak pořešit :)

  Na žádné české burze jsem zatím nebyla, ale v jednom zapadlém skotském starožitnictví jsem koupila komplet úžasného dobového kartáče a zrcadla v přepočtu za 135,- Kč. V Lotyšsku jsem byla také velice úspěšná, ale v zemi, kde se na trhu vedle zeleniny prodávají brigadýrky SS a originální sovětské vaťáky se není čemu divit :D
  Jinak jako na jednu stranu je někdy lepší, pokud jsou předměty neočištěné - pořád lepší, než aby to prodejce neodbornou manipulací nějak poničil. Co se týče cen, tak nějak mi připadá, že to, co jsou pro nás naprosté poklady je pro většinu lidí bezcenné harampádí, kterého se rádi za odvoz zbaví... i když od začátku mánie hipstrů a retra se tento trend dost obrací, to je pravda.

  A co se týče modelu na fotkách, moc se mi líbí - je to takové svěží, dívčí a něžné a přitom velice elegantní.

  (omlouvám se za obsáhlý komentář, nějak jsem se rozepsala, ani nevím jak :-D )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D :D neeee, čtu dobře ,,Šalingrad"? :D :D :D Od teď to budu říkat pořááád! :D :D :D Já doufám, že to v Blavě nebude poslední akce a něco většího bude i tady, nicméně by nás opravdu potěšilo, kdybys dorazila :)
   Jinak se docela divím, že jsi ve Skotsku tak dobře nakoupila (pověst o Skotech je předchází :D) V Lotyšsku mají tak rozmanitý sortiment?? Teeda :D Mno právě ty doby, kdy to pro ostatní bylo zbytečné haraburdí už jsou pryč... Buď to někdo vykupuje ve velkém a vyváží pryč, nebo všechno vysbírají ,,vintage překupníci" a ti to pak prodávají na svých eshopech.. Už jsem jich pár takových viděla a prodávají tam věci za naprosto neuvěřitelné ceny (ale budiž, ta hodnota je sporná, ale je hlavně citová). Děkuji za pochvalu oblečení, musím využít toho, že jsi chvíli dostupná a poprosím o ten rozhovor :)

   Vymazat
  2. Rozhovor samozřejmě ráda poskytnu a musím říct, že mi to dost lichotí, že chceš udělat rozhovor zrovna se mnou :) Ovšem bohužel ještě nemám žádné hezké ilustrační fotky (předtím to s tím focením nevyšlo) a zároveň v tuhle chvíli ani nemám pocit, že by za mnou bylo vidět tolik práce, abych mohla nějaké rozhovory dávat :-/ :-)

   Vymazat
 4. Ou ou, Bratislava... a já si tady minule zoufala nad Olomoucí :) Nu což, budu se těšit alespoň na podrobnou reportáž a hodně fotek.
  Jinak k té bakalářce: dle mých zkušeností (bakalářka + magisterská práce, ještě k tomu v AJ) opravdu pomáhá rozložení na menší úkoly a dílčí části, které si pak můžete s velkým uspokojením odškrtávat... Dnes na to období vzpomínám vlastně docela ráda - člověk se pere maximálně sám se sebou (a svou leností), kdežto po nástupu do pracovního procesu se ještě navíc musíte prát s armádou blbců a neschopných lidí :D Ale to už je jiný příběh, nerada bych vás nějak strašila ;)
  Outfit krásný, mám moc ráda pěkně ušité kabáty (ta dnešní móda "uděláme rovný válec, k tomu přidáme pásek na stažení a voalá" mi dost leze na nervy).
  Bětka

  OdpovědětVymazat