úterý 23. června 2015

Zase na skok v 7Otých - víkendový ŠKODA sraz

Snad neprozradím žádné know-how, ani to nebude vypadat jako nějaká reklama, ale ráda bych se s Vámi podělila o pár postřehů z výjimečné a pro většinu lidí neznámé akce, které jsem se mohla účastnit :) Snad mi drazí čtenáři odpustí, že se na chvíli vymaním z milovaných let 4O. a přesunu se o kousek blíže k současnosti, tedy do let 7O. :)Nemusím se jistě dlouze vypisovat o tom, jak je můj drahý neskutečný blázen do aut ŠKODA (avšak vyrobených do r. 1989!). Kupodivu je takových nadšenců hromada, takže silná základna pořádá několikrát za rok tradiční srazy milovníků vozidel značky Škoda. Nenechte se zmást, takový sraz se rozhodně nepodobá klasickým srazům automobilových veteránů, kde je hlavní gró celé akce prezentace naleštěných miláčků. "Škodováci" pojímají svá setkání vskutku akčně, takže dvoudenní sraz je naplněn tématickými orientačními závody, soutěžemi zručnosti a vědomostními kvízy.Nepsaným pravidlem je rovněž oděv, korespondující s automobilem. Já volila pro první den šaty inspirované ranými 7O. léty spolu s výrazným stylingem. (Fotografie před odjezdem)... a fotografie  z místa činu :DCelý sraz se tentokrát odehrával v tématice ,,Dovolená a camping". Když po 22.h v noci odstartoval noční orientační závod, byla každá posádka obdarována šipkovým itinerářem (,,mapa" pro navigátora) a seznamem úkolů, které musí jezdci splnit během několika hodin trvání závodu. Nafukování starých lehátek, podplácení mafie (když nám po cestě došel benzín) či dilema, zda nabrat jen velmi úsporně oděnou stopařku (s plnovousem) ve dvě hodiny ráno, rozpoznávání automobilových kapalin a mnoho dalšího :D 

Abych nezapomněla - cestou na samotný sraz jsme taky brali stopaře. Mladého vojáčka, který nám nechtěl zprvu ukázat vycházkovou knížku :D (pak se přiznal, že utekl dírou v autoparku :D :D)Než se dostanu k programu druhého dne srazu, musím Vám představit ještě i nějaké ,,exoty mezi exoty" :D Ačkoliv na celé akci převládaly automobily do roku výroby 1989, sem tam se objevily i mladší kousky s patřičně stylovou osádkou - tedy ať žijí 9O. léta!I my jsme druhý den nahodili výrazný styling 2. poloviny 7O. let :)Ještě před odjezdem na druhý, tentokrát denní orientační závod, museli účastníci splnit několik úkolů prověřujících jejich zručnost. Kupříkladu já měla za úkol v co nejkratším čase naložit dítě i s autosedačkou do Felicie a připravit se k odjezdu (samozřejmě bez jediné újmy na dítěti i na autě a vše pobrat najednou :D ) Myslím, že už za běh v těch botách bych měla dostat body navíc :D


A konečně následoval i druhý orientační (bloudící) závod, rovněž s hromadou zábavných úkolů a testů, završený spanilou jízdou (kolonou všech škodovek) přes celé město. 
Bohužel kvůli jiným povinnostem jsme se nemohli zúčastnit vyhlášení vítězů (škoda, pár pohárů jsme taky dostali - za které moc děkujeme:)). Uff, ale musím uznat, že se vážně na těch fotografiích nepoznávám a co Vy? :D

"Vintage" čtenářům se omlouvám za netradiční příspěvek, snad Vás neunudil k smrti :) Jen jsem chtěla poukázat na to, že i dospělí si někdy hrají a v tomto případě to stojí za to! :) Já si zažila vkutku perfektní víkend ,,v pro mě nedaleké budoucnosti" a budu se těšit zase za rok :)
Za fotografie děkuji P. Šimkové

Tolik pro dnešek, příště už zase něco z té naší éry, krásný zbytek noci Y.DM:)

9 komentářů :

  1. Tedy musím říct, že vypadáte úplně jinak (asi hlavně kvůli líčení), ale sluší Vám to. Trochu mi připomínáte mojí babičku na fotkách z mládí. I když mým favoritem vždy zůstanou 40. léta :) Ta akce se zdá být, dle Vašeho popisu velmi zajímavá, musela to být docela legrace :)

    Přeji hezký den,
    Adéla

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. I tahle doba má určitě něco do sebe, ale je fakt, že ani já se nepoznávám :D Akce byla úžasná, skvělé odreagování po náročném půlroku :)

      Vymazat
  2. Líbí se mi obě kombinace, které jsi zvolila...Ale tvůj dívčí 40's styl je navždy number one ;)

    OdpovědětVymazat
  3. Óó, krásné líčení. Doufám, že vydrželo a hned se "nevcuclo" :-D Také bych si přála mít tak pevnou ruku a vykouzlit si retro linky, ale povětšinou to moc nedopadne... :-)
    Jinak mě nepřestává překvapovat bezedná studnice pokladů, kterou je váš šatník - vy tam máte snad úplně všechno.
    Opožděně gratuluji k odstátnicování a přeji (a také závidím) pěkné prázdniny.
    Bětka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Toho líčení jsem si na sebe dala tolik, že se výjimečně ,,nevcuclo", ale o to horší pak bylo odličování v polních podmínkách :D Děkuji za gratulace, věřím, že i Vy si uděláte alespon krátké prázdniny :)

      Vymazat
  4. No výborný:D:D Fakt se ti to povedlo, to oblečení a vlasy:-)

    OdpovědětVymazat
  5. To se povedlo! Kéž by se takhle stylizovalo více lidí, na podobných srazech trávim od jara do podzimu každý víkend,akorá já musim mít Snbáckou uniformu :) Ale co jsi na sebe někdo navleče je nepochopitelné...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím! Zatím to prostě není vůbec zažité, aby se lidé oblékali i k autu. U těch "pravých veteránů" (aut do r. 1950) se ještě jakš takš snaží oblékat i stylově k jejich miláčkovi, ale tady je to opravdu výjimka. Viděla jsem Tvé fotografie ze srazu a ukazovala je i mé drahé polovičce, moc Ti to slušelo, jen jsme se oba podivovali, že jsme vůbec netušili, že taková uniforma existovala :)

      Vymazat