úterý 10. června 2014

Vlkošské dny vojenských tradic (Vlkoš, 2014)

Konečně slibovaná reportáž z proběhlé vojensko-historické akci ve Vlkoši. Dříve, než cokoliv dalšího napíšu, bych chtěla vyjádřit obrovskou poklonu organizátorům, kteří zvládli úspěšně zařídit a zkorigovat tak rozsáhlou akci, jako byly VDVT.

Na rozlehlé ploše vlkošského parku(?) spolu po dva dny přebývaly jednotky sovětského svazu, německé, rumunské a svobodovecké armády a v neposlední řadě také jednotky současných profesionálních vojáků AČR.


Ti všichni se podíleli na celodenním programu, plném krátkých vojenských ukázek, přičemž vyvrcholením byla hlavní půlhodinová historická rekonstrukce událostí z jara roku 1945. Několik desítek účastníků, spousta dobové vojenské techniky a dvě soupeřící historická letadla, taková byla bitva ve Vlkoši. Nutno poznamenat, že pořadatelé maximálně využili potenciál prostoru, proto mohli diváci vidět ,,raritní" přeplouvání řeky na vojenských člunech.


Když už jsme u těch diváků, i přes extrémní teploty dorazilo obrovské množství nejen military nadšenců.

(zdroj fotografií: hodoninsky.denik.cz)

Součástí programu byla i naše módní přehlídka. A právě horké počasí hrálo ústřední roli při našem výstupu. Neuvěřitelné horko a ještě neuvěřitelnější shoda špatných náhod, to všechno se podepsalo módní přehlídce, která bohužel rozhodně neproběhla podle našich představ. I přes to všechno se diváci zdáli být spokojeni :)

( zdroj fotografie: http://jihomoravsky-kraj.5plus2.cz)

Dámy se pořádně zapotily při sportu.


Vlastně všichni se zapotili při všem :))

 (zdroj fotografií: facebook)

Tímto děkuji organizátorům za pozvání, Adamovi za komentář a publiku za velkou schovívavost :)

A nějaké novinky? Už tuto sobotu nás můžete vidět v pin up podání na srazu amerických oldtimerů v Opavě, včetně módní přehlídky ,,Na vlnách 40." a hned další neděli na srazu veteránů v Rychvaldu.

Rovněž budou brzy spuštěny naše webové stránky s kalendářem akcí.

Hezký zbytek dne Y.DM:)

P.S. "děkuji" všem, kteří se tak úzkostlivě starají o mou tělesnou konstituci, zejména v určitých partiích. Nepodstoupila jsem ani plastickou operaci, ani nejsem těhotná. Toť vše.

 
2 komentáře :

  1. Ty fotky vypadají moc krásně, přehlídka musela stát zato :-) Veru

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkujeme Veru, no přehlídka za to moc nestála :( Ale fotky jsou krásné, nejde vidět ten roztékající se make up :D

      Vymazat