neděle 3. srpna 2014

Mezitím v Československu (retro vyjížďka)

Ignác, Lumír a Nataša se právě vraceli z výročního zasedání. Slunce se už sklánělo nad lány dozrávajícího obilí a místní rozhlas dechovkou ohlašoval večerní ochotnické představení v Lidovém domě.
Obecní amplión přehlučily teprve silné motory jejich nablýskaných automobilů.


Cestou domů zastavili na malém zemědělském letišti nad obcí. Nemohli si nechat ujít tu krásu zapadajícího slunce nad jejich vzkvétatající vesničkou. Vůně čerstvě posečeného sena se libě nesla krajem, stejně jako šťastné bučení spokojených dojnic v nedalekém družstvu.


Při pohledu na obdělanou půdu se hrdě plácali po ramenou a třásli si rukama k jejich dobře vykonané práci. Ať i příští generace vyrůstá v našem poselství a láskou k zemědělskému lidu!
Něco teď nelibě rachotí v motorech. Avšak ani to pracující lid neodradí! Hbitě otevřeli kapoty a dali se do oprav. Kolektivně vypomohli jeden druhému, jak se sluší a patří.


Uff, to byla ale makačka!


Po takové práci - náležitá odměna. Všichni tři disciplínovaně zaparkovali před obecním restauračním zařízením, aby se pokojně občerstvili.


Růžová kombajnerka a nealkoholické pivo - to je to správné zakončení náročného dne.


Opět jeden totálně ,,off topic" příspěvek, který jsem si nakonec nemohla odpustit :D Netroufám si říci, zda jsem se víc bavila při středeční oldschool vyjížďce, nebo při psaní tohoto příspěvku :D
Mí vintage čtenáři snad prominou, do příště chystám něco ,,smysluplnějšího" :)

Hezký zbytek dne Y.DM:)

2 komentáře :

  1. :D :D bezva :D já tuhle dobu zažil, takže mě ty komentáře k fotkám totálně rozsekaly :D

    OdpovědětVymazat