úterý 19. srpna 2014

SAHARA VTSÚ Záhorie 2014 (vol. I)

A je to tady! Dostala se ke mně první reportážní várka fotografií z akce č. 1 - slovenské SAHARY. Příspěvek o největší vojensko-historické akci na Slovensku jsem se rozhodla rozdělit do dvou částí. Dnes Vám představím přípravy i průběh akce v trochu neoficiální podobě, příště očekávejte klasickou reportáž z akce, kde se zároveň pochlubím už s oficiálními fotografiemi přizvaných fotografů a snad i nějakým videem :)


Tak tedy začínáme! :) Nejprve nekonečné přípravy. Dlouhé žehlení, balení, nácvik a zkoušky šatů.. Ráno pak brzké vstávání a česání a líčení a česání .... :)


Obzvláště to česání bylo k zbláznění :))


Více jak tří hodinová cesta v úmorném horku nás dostatečně unavila, takže jsme sotva postřehly překročení slovenských hranic. Naštěstí místní billboardy nás probraly a bavily jsme se jimi celou cestu až do Senice. (koho by napadlo, že i já v sobě najdu takový cit pro Slovenšinu? :))


Aj nakupovanie v Tescu sa môže konštatovať vtipným! Lebo Misha práve zistila, že sme si vzali iba slovenské koruny :))


Dorazili jsme naštěstí dříve, než nás stihli vyhostit z obchodu, ze země. .. :D A jaké vytříbené osazenstvo jsme měli tu čest potkat! :D (foto by Misha Soldat)


Poděkovat bych chtěla především účastníkům ze zámoří, kteří nám věnovali velkou část svého času a poskytli nám nejen milou společnost, ale také fotodoprovod a dopravu. (A taky tolerovali mé rozjívené pohnutky, protože jsem se zamilovala do jejich uniforem a perfektně řešeného dobového tábora - všechny fotografie uvidíte v příštím článku)


Jak jsem předesílala, v páteční večer nás čekala premiéra zbrusu nové PIN UP přehlídky - Be PIN UP. Závěř patřil plavkám a tématickým kostýmkům.


Míša napekla muffiny, což ocenili především hladoví vojáci, kteří se právě vrátili z fronty :))


Druhý den nás čekalo odfocení několika propagačních fotografií, slavností defilé a večer pak módní přehlídka ,,Na vlnách 40." Největší radost byla z focení s tímhle medvídkem :)) (Adam Wolfsberg photography)


S fotoaparátem jsme navštívili i vojenské tábory téměř všech válčících jednotek. Všechny fotografie postupně přidáme do alba na facebooku, případně z nich také udělám reportáž. (Foto by Viktor Fiker)


Tolik pro dnešek k první části ze Sahary. Příště očekávejte klasickou reportáž z akce s použitými oficiálními fotografiemi.
Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat za pozvání na úžasnou akci, kterou jsme si maximálně užili. Především pak Robovi, který se o nás celou dobu velmi ochotně staral a poskytl nám maximální zajištění a servis.
Nesmím vynechat ani skvělé fotografy - Adama, Ivana, Vikiho a Matěje, na jejichž fotografie se už teď šíleně těšíme :)
Za perfektní společnost a neuvěřitelnou ochotu při fotografování, zajišťování techniky a dopravy děkujeme příslušníkům americké a německé armády - bez Vás bychom si to ani zdaleka tak neužili!
Bylo to ve všech ohledech skvělé, teď už jen vybalit, vyprat, vyžehlit a tuto sobotu hurá na MilitaryFest ve Skřípově, kde můžete vidět přehlídku ,,Na vlnách 40."

Krásný zbytek dne Y.DM:)

8 komentářů :

 1. první jsme si říkali co to má být za modní přelhídku na takové akci ale nakonec jsme se bavili od začátku až do konce :D holky (a kluci) byli jste naprosto luxusní. takhle jsme se už dlouho nezasmáli :D

  OdpovědětVymazat
 2. ten váš gentleman je k nakousnutí :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Dasha! V prvom rade dakujem za uznanie , rad som Vas sprevadzal a sledoval ako su ludia Vami unesení a ako sa bavia pri fotení , skoda ze som nemal viac casu... nevadi aspon to bude dovod sa vidiet zas a znova mozno aj niekde inde alebo az o rok na dalsej Sahare :) pozdravujem partiu a teším sa na reportáž a na záplavu fotiek

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Robo! My děkujeme za pozvání i za tu péči, kterou jsi nám věnoval :) Jak říkáš, budeme moc rádi, pokud se sejdeme ještě na nějaké další akci, rádi bychom to zhodnotili i s odstupem času :) Pevně věřím, že nakonec vše dopadlo dobře a příští ročník bude stejně úžasný, jako ten letošní a nebude o nic zkrácen :) Až budu mít všechny fotografie, určitě je pošlu (tohle jsou zatím jen takové cvaky na mobil :))

  OdpovědětVymazat