úterý 16. prosince 2014

PIN UP kalendář (část 2.)

Přináším slíbenou druhou část našeho kalendáře (první část tady). Rok se ještě více nachýlil ke konci, stejně tak jako prodej. Ještě na poslední chvíli jej můžete objednat na stránkách :

  www.ww2kalendar.cz

1. Příslušník finanční stráže
Prvorepublikový voják (tehdejší obdoba ,,pohraničníka") pečlivě stráží státní hranici na dobovém IPPENu.
Opět začínám československou stranou. Fotografie, pořízena v opevnění v Darkovičkách, byla spolu s čs armádou pořízena jako první. Tehdy beze zmatku a stresu.  


2. Příslušník ČS armády v SSSR (svobodovec)
Mladý voják a jeho odpolední pauza v neodmyslitelném zátiší s břízami :) (Tak, jak známe z originálních fotek)
Fotografie pořízená v Králíkách za chladného počasí a pořádného shonu. Za jeden den stihla fotografka odfotit Kristýnku ve všech uniformách východní fronty.


3. Důstojník obrněné brigády 
Mladý důstojník zabloudil v močálech a vysokém rákosí, ale neztrácí naději! S pomocí maptašky jistě najde cestu ven.
Nejnáročnější fotografie vůbec. Těžko uvěřit, že byla pořízena za úplné tmy a ještě k tomu s vytvralým deštěm. Hanču osvětlovaly pouze reflektory auta, protože záblesková světla jsme v dešti neměli. Dlouhá uzávěrka dala vzniknout vskutku netradiční fotografii s působivým rákosem v pozadí.4. Německá jednotka SS
Vojín z obávané jednotky SS vyčkává mezi betonovými zdmi bunkru.
Tma, zima, vlhko a výpadek proudu nás zaskočili při focení Míši v jednom z bunkrů nedaleko Darkoviček. Ale nic co by nezvládla :))


5. Prvorepublikové četnictvo
Četníka zrovna přistihli při třídění kriminálních spisů, alespoň takhle nějak to určitě muselo vypadat, ne?? :))
Fotografii jsme pořídili v Muzeu železné opony ve Valticích, cestou do muzea v Petržalce (SK). Tímto bych chtěla vysloveně poděkovat Míšovi, kterého jsem před sedmou ráno probudila a donutila, aby nám přijel muzeum odemknout.

6. Americká armáda
Spojenecký voják si v Plzni vychutnává československý poklad, na který už do konce života nezapomene :))
Závěrečná fotografie v ostravské hospodě, kde litr piva opravdu bodl. Naše zmrzlá a promoklá Hanča  si po focení v dešti a bažině tupláka zřejmě vychutnala :)))Závěrečná fotografie kalendáře - Válka skončila, aneb je načase odložit uniformy a být sama sebou!Jak jste si určitě všimli, každá ze slečen symbolizovala jednu válečnou frontu. V tomto duchu se nese celý kalendář, včetně titulní a závěrečné fotografie. Není proto divu, že Hanča, zastupující západní frontu se distancuje od Sovětského svazu a Československa, které spolu náramně sympatizují. A Míša? Německo stojí stranou, ač poražená, přeci dobře oblečená a vyčkává...

Tolik k našemu kalendáři, který byl tímto odhalen. Za nás všechny bych chtěla poděkovat všem, kteří se na něm nějak podíleli, případně nějakým způsobem dopomohli k jeho realizaci. Byla to obrovská zkušenost a nás to posunulo dále, než jsme čekali. Už teď máme pořádný nápad a  plány do příštího roku, rozhodně se máte na co těšit! Děkujeme za podporu a využijte posledních pár dní k objednání kalendáře :)

Foto: Kateřina Adamusová Babuna Foto

Hezký zbytek dne Y.DM:)

1 komentář :