úterý 20. ledna 2015

Na vycházku i do města (Móda z ulice vol. VI)

Dnes přináším jen velmi krátký ,,outfitový" příspěvek v reakci na anketu, na kterou zatím hlasovalo JEN 15 lidí??? :D
Bohužel jsem neměla moc času, jelikož jsem momentálně plně zaměstána školou a povinnou praxí, která mi totálně rozhodila spánkový biorytmus, takže se nám podařilo vyfotit jen pár fotografií v domě na schodišti, kde nebylo zrovna ideální světlo.
Nicméně bych Vám velmi ráda ukázala další pojetí vintage módy, odproštěné od uhlazené elegance sukní a kožešinek :)Kombinace sáčka či sportovní větrovky, šály s typickým uzlem na krku a baretem ve stejné barvě jako šála je učebnicový příklad dobové zimní módy ve sportovnějším ladění. Efektní styling je už podle mě tak zprofanovaný, že jej pomalu častěji uvidíte v současných filmech, pojednávajících o válečném a předválečném období, než v originálních módních časopisech :)) Původně jsem se tak chtěla taky obléct, dokud jsem nezjistila, že můj bílý baret už dávno není bílý, nýbrž je na něm směs všech možných fleků atd.


Nakonec jsem zvolila netradičnější variantu, kdy šála slouží k rozbití tmavých částí oblečení a zjemnění výrazného vzorku sáčka. Kožené boty i kabelka jsou ve stejné barvě jako tmavý baret.
Široké kalhoty s vysokým pasem odpovídají sportovnímu ražení celého kompletu.

Tak ještě jednou v barvě :) Tolik pro dnešek vše :) Jak jste si určitě stačili všimnout, přibrali jsme do týmu novou slečnu Susanne, krásnou Coca-cola girl :)) A natrvalo s námi bude jezdit i obrovská posila Andrejka. Takže s Mishou, Hančou a Jakubem je nás už šest, hrozný babinec :O
Jakmile se vyhrabu ze školních a pracovních povinností, tak je načase finálně připravit přehlídku, která bude přímo věnována konci 2.světové války, jejiž výročí nás letos čeká. Na plese ve Vlkoši se nám osvědčil koncept ,,vykládaného příběhu", takže válečnou show můžeme pojmout opravdu ve velkém :))

Krásný zbytek dne a hlasujte!!!! Vaše DM:)

4 komentáře :

 1. jenže ty jsi krásná a elegantní i v pytli od brambor :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to musel napsat někdo, kdo mě neviděl ráno bez make upu :D Jinak děkuji za lichotku :)

   Vymazat
 2. Jako vždy Vám to moc sluší. Připomíná mi to právě sportovní a vycházkovou módu 30. a 40. let, kterou mám moc ráda :)
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Ano, přesně sportovní vycházkovou módou jsem se tentokrát nechala inspirovat :) Zároveň jsem chtěla poukázat, že i nošení kalhot může být velmi ženské a elegantní :)

   Vymazat