neděle 25. ledna 2015

Dobový ples Vlkoš 2O15

Protože stále dostávám dotazy na článek z plesu ve Vlkoši (a taky jeden z nejčastěji vyhledávaných tagů tady na blogu se stal ,,Ples Vlkoš"), tak jsem se rozhodla napsat krátký příspěvek, ačkoliv naše fotografie stále nemám :)

Co říci na začátek, snad jen, že to bylo stejně úžasné jako  loňský rok a ti, kdo nedorazili, o mnohé přišli!
Foto: Sidu - rajce.netAutenticky vyzdobený sál, dámy v nádherných róbách, skvělý swingový orchestr, gentlemani v dobovém civilu i uniformách, ti všichni dokázali navodit neopakovatelnou atmosféru doby dávno minulé.
Překvapení pro hosty byla ochutnávka vín z nedalekého vinařství. Vyhládlí tanečníci mohli rovněž ochutnat i saláty, připravené podle původních receptů z období první republiky. Ale ani tradiční fotokoutky nemohly chybět. V jednom z nich jste se mohli nechat vyfotografovat profesionálním fotografem.
Foto: Sidu - rajce.net


Součástí plesu byla výjimečně i naše módní přehlídka, která tam zažila svou premiéru. Bohužel s námi tentokrát nebyla Misha (která se místo toho flákala v práci!!! :)), takže přehlídka byla zkrácena o její roli. Zároveň s námi jela poprvé i slečna Susanne (na fotografii), takže premiéra nabyla dvojnásobného významu :) Úúúžasný Adam bravurně zvládl odvykládat příběh záletného Kristiána, který je zasnouben s aristokratkou Hanou, ovšem zároveň se schází s kabaretní tanečnicí Dashou, rebelující barovou zpěvačkou Susanne a náhodou natrefí i na nevinnou Andrejku, do které se bláznivě zamiluje.
Foto: Sidu - rajce.net


 Jak je asi zřejmé, našim cílem je znázornit módu různých sociálních vrstev i směrů (poslední dobou jsem touhle tématikou takřka posedlá, takže v knihovně nesedím v kategorii psychologie, nýbrž móda a kulturní antropologie :)). Využili jsme přirozených osobnostních předpokladů na sestavení rolí každé z nás, od kterých se bude odvíjet i samotná vizáž. (Ale to brzy uvidíte při přehlídce k výročí ukončení války). Foto: Sidu - rajce.netA co jsme měli na sobě? Začnu asi u sebe. Měla jsem v plánu si vzít úplně jiné šaty, ale na plese v Českých Budějovicích jsem dostala krabici plnou bílého šifonu. Když krabice dorazila z čistírny a já si šaty oblékla, okamžitě mi spadla brada. Nádherné dívčí šaty, zachovalé v perfektním stavu. Abych dodržela ,,autentičnost", nevzala jsem si žádné šperky, jen modrou stuhu do pasu, jak to tehdá mladé dívky nosily (prosím nechte si připomínky o mém věku a vhodností šatů, těch jsem si vyslechla dost :D ) a k tomu gobelínové psaníčko. Celý styling jsem volila podle oblíbené N. Gollové (která mimochodem podobné šaty nosila skoro ve 3O letech!!).


p.s. v ruce držím štítek na rezervaci stolu, ano někteří mí přátelé byli (ne)mile překvapeni, že vidí můj obličej na každém rohu :D a vlastně já byla v šoku taky ... :))
 (foto: Andrejka)

A co dámy? Susanne starorůžové volánkové šaty, ve kterých vypadala jako něžná panenka (což ve skutečnosti opravdu není :)), Andrea naopak plisované glamour šaty, ve kterých jakoby vypadla ze stříbrného plátna. Jakub oblíbenou vycházkovou hasičskou uniformu (prostě si ji musel vzít, protože je to jedna z mála příležitostí, kde  ji může využít:)) A naše femme fatale Hanča zvolila metalické šaty, které spolu s glamour účesem ala Dita jen zvyšovaly její exotický půvab, který ženy v Evropě znaly jen z plakátů. (Foto A. Wolfsberg)Bohužel víc fotografií nemám, kdo si chtěl naše dámy lépe prohlédnout, měl se plesu zúčastniti :)))
S ještě větší lítostí musím konstatovat, že tento ples je u nás jediný svého druhu, takže  podobné akce se dočkáte zase za rok. 

Avšak po zkušenosti z našeho křtu kalendáře chystáme v tomto roce jeden, možná víc dobových koktejlových večírků, které sice rozhodně nebudou v takovém rozsahu jako ples ve Vlkoši, ale třeba se taky rádi zúčastníte :) A pokud ne, tak Vás může nalákat některý z dobových pikniků v Olomouci, které chystáme už na jaře :))

Děkujeme organizátorům za pozvání a skládáme poklonu, jako každý rok, nad skvěle zvládnutou organizací. Ples jsme si jeli především užít naplno a to se do puntíku vyplnilo! :) 

Krásný zbytek zasněžené neděle přeje Vaše DM:)

p.s. jedna fotka pro zasmání - takto jsme vyjížděli směr Kyjov, musím si zakrývat obličej, protože level mojí nenalíčenosti a ohavnosti překročil desítku :D :D4 komentáře :

 1. teeeda to na tobě musel každý oči nechat ne? :) moc ti to slušelo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. právě, že vůbec ne... Jak jsem se pak převlékala, tak jsem se dívala a nikde ani očko... Nikdo na mě oči nenechal :( :D Děkuji :))

   Vymazat
 2. Hmm, večírek a pikniky :3 :D Snad se mi poštěstí a alespoň jedné vaší akce se také konečně zúčastním, v Olomouci sem ještě nebyla :)

  OdpovědětVymazat