pátek 2. ledna 2015

Účes podle N. Gollové (Návod na účes 40. let)

Když včera na. Primě dávali Katakomby (1940), hned jsem si vzpomněla na slíbený příspěvek s návodem na účes, inspirovaný oblíbenou Natašou Gollovou. Pravdou je, že za svou kariéru těch účesů vystřídala velké množství, nicméně stále se držela podobného stylu, tolik odlišného od jiných hvěz stříbrného plátna, který kopírovaly tisíce žen z celého Československa.
Málokdy vyčesávala vlasy nahoru, ani ofinu. Vlasy nechávala spuštěné v pravidelných vlnách, aby lemovaly obličej. Právě ve filmu Katakomby má vlasy perfektně uhlazené a zvlněné až u konečků. (foto 2)

Nataša (zcela vlevo) ve filmu Katakomby z roku 1940.Začala jsem s mokrými vlasy, které jsem ošetřila velkým množstvím zjemňujícího balzámu, kvůli snadnému tvarování vln. Krom toho jsem nanesla i fixující tužidlo v pěně. Hřebenem jsem vytvořila pěšinku ve 2/3 hlavy. Fotografie je pro představu, jakou mám reálnou délku vlasů, ze kterého účes vznikal.Z ofiny po obou stranách jsem poskládala kladenou vlnu. Vzhledem k tomu, že jsem vlnu po uschnutí rozčesávala, bylo nutné vytvořit ostřejší sklady, které jsem vymačkala prsty. Postup kladené vlny zdeA na zbytek vlasů jsem použila staré dobré natáčky :) Splývající vlasy jsem rozdělila do 3 cm pramenů a natočila je horizontálně směrem nahoru (nepodtáčela jsem je!). Důležité je, že jsem je natáčela pouze v jedné řadě do výšky těsně pod uši, tak aby vytvořily jednu řadu, lemující hlavu.
Lepší ilustrační foto se mi nepodařilo pořídit :DPo důkladném vysušení, ještě než jsem sundala natáčky, bylo důležité vlasy vyhladit voskem. Vosk jsem nanesla na vlasy u hlavy a rozetřela až k natáčkám. Po sundání natáček vlasy stačilo jen lehce přejet kartáčem na vlasy s krátkými štětinami a bylo hotovo. Žádné složité vyčesávání a tvarování.A v kombinaci s klobouky.
Tolik pro dnešek, zítra se snad uvidíme na Helfštýně, dále pak pro Vás chystám příspěvek z letošního Silvestra ve Valticích :))
Hezký zbytek večera Y.DM:)

6 komentářů :

 1. Nová Naška! Jsi nádherná svou osobitou krásou!

  OdpovědětVymazat
 2. mazeeec! vypadáš jak vystřižená z filmů pro pamětníky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherné!!!!! Obdivuji, když ještě dnes někdo umí kladené vlny. :) Moc se mi líbí, jak jsi to zvládla i jakou formou jsi tento článek udělala. :)
  blog Měj se ráda

  OdpovědětVymazat