úterý 17. února 2015

Ze starého nádraží ... (... a pár důležitých informací!!)

Poslední vlak odjel už před hodinou a tak je nádraží úplně prázdné. Do ticha zní jej její nervózní přešlapování. 


Slíbil, že tentokrát přijede. V rukou tiskne pečlivě uvázaný balíček. Hodiny vybírala ten nejkrásnější dárek, který by mu udělal radost.


Nepřijel... Ale stejně nezoufá, naopak - na tváři vykouzlí úsměv.


Ten nejkrásnější dárek přeci není v krabičce :)

foto: Jobe Olomouc

Dnes jen opravdu velmi krátký příspěvek, sestavený z fotografií, pořízených těsně před koncem roku, takže mnohé fotky už asi znáte :) Na víc jsem se už pro tentokrát nezmohla, protože mě také dostihly povinnosti spojené s blížícími se státnicemi :( Ačkoliv jsem teď přesvědčená, že na chvíli udělám pauzu, tak dochystáváme poslední detaily k nafocení prezentačních fotografií. Zároveň probíhají přípravy k veletrhu ForModel, kde nás můžete potkat. Určitě se za námi nezapomeňte zastavit a posedět u kávy. Můžete se dozvědět vše o naší činnosti, akcích kde nás můžete potkat, poradit se ohledně módy a mnoho dalšího :) Přijďte tedy 13.-15. března na výstaviště Flora v Olomouci.
 Svou podobu dostávají i letošní "módní přehlídky", se kterými oproti loňsku začínáme velmi brzy.

A snad nejdůležitější informace: DEFINITIVNĚ JSOU SPUŠTĚNY PŘÍPRAVY VINTAGEaREE VÍKENDOVÉHO SEMINÁŘE!!!
Spolu s kolegyněmi z KVH Zolium pro Vás připravujeme seminář zaměřený na civilní i vojenský život žen ve 4O. letech. Dozvíte se zde nejen jak na pokládanou vlnu a make up, naučíte se základní kroky swingování, jak na dobovou módu i historické reálie, jak na vintage životní styl, základy pin up a dobového pózování, ale také vše o výstroji a uniformách nejen německých helferinen - náhled do života žen vojákyň za 2. světové války a ještě opravdu mnoho mnoho dalšího! (A samozřejmě úúžasná dobová společnost :)) O místě a datu konání dáme v čas vědět :)

A poslední fotografie ze včerejšího výletu do Maďarska (heh, jestli mě poznáte v civilu :D) Jedna z nejkrásnějších zemí, jakou znám :)


Krásný zbytek dne Y.DM:)8 komentářů :

 1. super nápad, pokud to nebude moc daleko, tak by jsme se rádi zúčastnili :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místo je zatím v řešení, nicméně bude možnost přespat na místě :)

   Vymazat
 2. Ten seminář vypadá báječně! Pokud to bude někde, kde bude možnost přespání pro přespolní a nevyjde to zrovna do mých naplánovaných (a nutno podotknout už i zaplacených) cest po evropských velkoměstech, tak bych se moc ráda zúčastnila :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Přespání bude na 1OO% a budeme se moc těšit! :) Datum dáváme ještě dohromady, ale dřív nebo později ho zveřejníme .)

  OdpovědětVymazat
 4. Obojí vypadá velmi zajímavě, škoda že to mám do Olomouce takřka přes celou republiku. Nicméně ten seminář mě také dost zajímá, pokud by mi to vyšlo, bych se ráda zúčastnila :) Jinak opět musím pochválit krásné fotky a také se mi moc líbí Vaše šortky na druhé fotce z Maďarska :)
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tak to je vždycky.. Všechno musí být šíleně daleko :( A přitom žijeme v tak malém státečku :) Bylo by určitě moc fajn, kdybyste dorazila. Po zveřejnění článku se mi ozvala hromada lidí se zájmem o účast, což jsem vůbec nečekala, takže nás to tlačí co nejdříve zveřejnit datum a místo konání. Pokusíme se vše zrealizovat co nejdříve, byla by pro nás pocta, kdyby některé dámy dorazily až z takové dálky :)
   Jinak děkuji za pochvalu, ty šortky nosím už asi od 15 let a spíš je to tak z principu, abych si pořád připomínala, že do nich naštěstí ještě vlezu :D

   Vymazat
 5. Olomouc a celkově Moravu mám bohužel také trochu z ruky, takže doufám, že alespoň některé z chystaných akcí se uskuteční v Čechách, ideálně jižních :)
  Bětka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem psala o příspěvek výše - nejhorší je, když lidé se stejnými zájmy bydlí na opačném konci republiky. ... Po nedávné úmorné a nekonečné cestě do Českých Budějovic se vůbec nedivím, že se nikomu nechce cestovat :D Pro nás jsou západní i jižní Čechy stále takovým ,,divokým západem", troufám si říci, že znám jen minimálně kolegy z Habartova, takže o nějaké podobné akci tam asi nemůže být ani řeč, jelikož tam opravdu nemáme žádné zázemí, ve srovnání s tím, co máme tady a na Slovensku :(

   Vymazat