úterý 17. března 2015

Naše první účast na veletrhu ForModel (reportáž ForModel 2O15)

Právě minulý víkend prošlo více než 13 tisíc návštěvníků zrekonstruovaným pavilonem A v olomouckém výstavišti Flora. Veletrh s příznačným názvem ForModel, zaměřený na sběratelství a modelářství, hostil obrovské množství vystavovatelů z řad modelářů i všech možných sběratelů a (ne)ziskových organizací.

Tři Grácie aneb poslední den na veletrhu (Šídlos foto) 

Naše PV studio se účastnilo veletrhu pod hlavičkou KVH I. prapor Ostrava a Obce legionářské, kteří si připravili rozsáhlou expozici vojenské historie od r. 1918 až do r. 1945. Protikladem k vojenským reáliím měl být náš šachový koutek/kavárnička spolu s malou expozicí ve vitrínách, věnovanou civilnímu životu z přelomu 3O. a 4O. let. 

K. Adamusová foto
Kvůli časové náročnosti (pořád píšu bakalářku, ach..) jsme naši civilní expozici omezili na minimum (tj. jeden kufr věcí) a zaměřili se především na to, abychom vytvořili dostatečné zázemí pro uniformované kolegy. A taky jsme musely být vystaveny hlavně my v dobových šatech ne? :D
Náš koutek se brzy stal vyhledávaným útočištěm, obzvláště, když jsme začaly servírovat i jiné nápoje, než jen čaj a žitnou kávu :)) Ačkoliv měla být šachová souprava pouze jako dekorace, nakonec za celý víkend padla hromada partií :)

Foto K. AdamusováSoučástí vojenské expozice byla také ilustrační maketa prvorepublikového lehkého opevnění.

Foto K. Adamusová

Já si zas a znovu vyzkoušela vintage ,,rychlostyling" na jedné z návštěvnic. Podobnou rychlo proměnu připravujeme i na nadcházející seminář.
Pro návštěvníky, kteří měli zájem se vyfotit, Katka (K. Adamusová - Babunafoto) přichystala mobilní fotoateliér.

Foto K. AdamusováA dalo se v něm fotit i barevně :D Poznáváte modré šaty, co mám na sobě? :) Nedávno jsem o nich nadšeně psala, kolekce Atmosphere.Naše přípravy byly dost hektické, takže fotografie jsou nezveřejnitelné (ačkoliv jsem dost váhala nad zveřejněním fotky Mishy - ovečky po sundání natáček :D ) Ale jednu si přece neodpustím, jak cestují dvě (ne)dobové dámy :D (Misha má sukni povytaženou, normálně ji z toho snad kolena nelezou? :O )

 (Dámy šly naprosto spořádaně a vůbec jsem se za ně cestou nestyděla ... :D)Tak, a teď ,,hurá" na hromadu zanedbaných povinností :)
Foto K. Adamusová Kdo sleduje facebookovou událost blížícího se semináře jistě zjistil, že akce dostává trochu jiného rozměru. Momentálně je na facebooku přihlášených více než 35O lidí a chystané akce se chytla i media, proto jsme nuceni vybavit větší a komfortnější prostory pro celou událost. Proto jste srdečně zváni už na 1O. dubna do Bratislavy. Ale nepopírám, ačkoliv nechci předbíhat, že v nastálé situaci to vypadá, že seminář rozhodně nebude první ani poslední akcí tohoto typu. Ohlas, který událost vzbudila, nečekal nikdo, proto už teď upěnlivě pracujeme na rozvíjení spolupráce a přípravě dalších, komplexnějších akcí. Ale vše potvrdím až po (ne)úspěchu teď v dubnu v Bratislavě :)

Událost akce: https://www.facebook.com/events/1768855453340254/


Krásný zbytek dne Y.DM:)

7 komentářů :

 1. Víc takových akcí! Nemíříte se podívat také k nám na Slavnosti? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to nebylo tak časově náročné :( Slavnosti jsou ještě daleko, teď řešíme dubnové akce, nicméně určitě budeme včas informovat, kam se v květnu chystáme :) Zatím co vím, tak první akce v květnu /2.5./ bude u nás v Olomouci

   Vymazat
 2. To musela být pěkná akce. Ty modré šaty, které máte na sobě, jsou moc krásné.
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to moc hezké, ale vyčerpávající (kupodivu, čím méně toho člověk dělá, tím více ho to unaví a to sezení a popíjení vína, klábosení... to nás unavilo dokonale! :D) Jinak oblíbené modré šaty jsou z kolekce Atmosphere a jsou úžasné :)

   Vymazat
  2. Škoda, že jsem tam nemohla být, ráda bych také s Vámi poseděla u vína a klábosila :D
   Ano, vzpomínám si na ten příspěvek, kde byly šaty vyfocené na figuríně, v reálu vypadají však ještě lépe. Nemůžu si pomoci, ale na té poslední fotografii vypadáte hrozně roztomile :)
   A.

   Vymazat
 3. Díky moc za fotoreportáž, alespoň z toho něco máme i my přespolní :-)
  Hodně štěstí do Bratislavy, budu držet palce, ať se vše vydaří.
  Bětka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy by mohli i přespolní zavítat k nám :) Děkujeme :)

   Vymazat