neděle 19. dubna 2015

Něco ze slunečné neděle (móda z ulice vol. XIV)

Ačkoliv se poslední dva dny ohlásila opět zima o slovo, já se toho nadcházejícího jarního počasí prostě nemohu vzdát :D Takže ikdyž dnes nebylo úplně teplo, jak se na první pohled zdálo, stejně jsem se musela obléct do vyloženě jarního oblečení :) Nepoučila jsem se ze včerejška, kdy jsem si oblékla lehké šatičky se sandálky a vyrazili jsme do Hlučína u Opavy na veřejné zahájení sezony tamějšího Muzea opevnění Darkovičky, konkrétně na prvorepublikový bunkr MOS-21 Jaroš. K mému překvapení začalo při našem příjezdu sněžit :D Avšak dnes už od rána svítilo slunce, takže jsem kategoricky odmítla obléci cokoliv zimního :)Misha mi při svém odjezdu (odjela zpátky do Košic, aby se zase ve čtvrtek přijela na akci v Kravařích :D ) nechala v Olomouci svoji zrcadlovku, takže jsem poslední dva dny trávila u všech možných manuálů a rádců, jak s tím ďábelským přístrojem, co neskutečně přidává kila, zacházet :D (Ano, přesně takto se připravuji a zodpovědně učím na státnice...)
Když mi tedy na chvíli zapůjčila pořádný fotoaparát, nebylo by od věci konečně zrealizovat a nafotit tu slíbenou vintage proměnu, tentokrát bez odkládání :)) (Takže zájemkyně vyhrávají exkluzivní možnost postát mi jako pokusný králík nejen při stylingu, ale i při focení, no neberte to! :D )A co jsem měla dnes na sobě? Lehkou 3Os halenku s ozdobným límečkem. Dlouho jsem zvažovala, zda ještě k límečku brát perly, ostatně mladým dívkám ve 3O. a 4O. letech perly nepříslušely! Jenže ke mně už tak nějak patří a nosím je prakticky stále. Jednoduchá kolová sukně svou barvou jen dokreslovala čistě dívčí ražení celého outfitu. Na fotografii to není vidět, nicméně klobouk má kolem sebe stuhu ve stejné barvě jako je sukně. Rovněž jsem vytáhla i letní háčkované rukavičky (nebo také karlovarské rukavičky). Tento typ rukaviček se nosí pouze k letnímu oděvu, nejčastěji k letním šatům, či letním kompletům. Obvykle nepatří ke kostýmkům, ani k zimnímu/podzimnímu oděvu. K rukavičkám rozhodně patří pokrývka hlavy. Klobouk může být bez rukaviček, opačná kombinace nikoliv (neplatí u večerních šatů s dlouhými rukavicemi po lokty). Omlouvám se za opětovnou opuchlost, nevím co to zas na mě přišlo.. :D Jak jsem psala výše, ráda bych Vás pozvala již tento pátek 24.4. na zámek Kravaře u Opavy. Uvidíte zde oživené komnaty z roku 1945, tedy vojenský lazaret, vyšetřovnu či německý vojenský štáb. V neposlední řadě tam potkáte i nás, osazenstvo dobového tanečního baru s živým zpěvem autentických šlágrů Mishi a Andrejky :) Událost na fb zde: https://www.facebook.com/events/1554411444823050/

Také jsme přidali na naše facebookové stránky galerii z vernisáže k výročí vzniku SNB v Plumlově. Byly jsme tentokrát oblečeny do ,,dobové postupky" 5O., 6O. a 7O. let. Spousta uniformovaných sborů z několika dekád, automobiloví veteráni, krásné Elegantní dámy z Brna a mnoho dalšího jste mohli vidět minulý pátek na zámku v Plumlově :) 
Tak schválně, poznáte co je co? :) Odkaz na celou galerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.351034591770676.1073741846.254481524759317&type=1Krásný zbytek dne Y.DM:)

8 komentářů :

 1. jsi moc krásná a sedne ti to i ty 50 roky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Ale je pravda, že 5O. léta nejsou úplně má krevní skupina :)

   Vymazat
 2. uuuuuf Mishu bych nepoznala v těch šedesátkách... kočka. Jinak tobě to jako vždy velice sluší :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkná kombinace, sluší Vám to. Jinak s tím oblečením Vám zcela rozumím, mám to tak stejně, (jednou je jaro, tak se podle toho taky obleču) :D Včera jsme byli na výletě v klášteře v Plasích avšak církevní budovy zrovna přívětivé teplo neposkytují, takže můžu být ráda, že jsem úplně nezmrzla :)
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Vám :) Mno ano, je jaro, tak je potřeba se tak obléct :D Stejně jako se celé léto těším na podzimní módu a vytahuji ji hned, jak je to jen možné :D To bych řekla, kláštery jsou studené jako psí čumák :))

   Vymazat
 4. Přesně tak :) Jsem ráda, že nejsem jediná se svojí zálibou v podzimním oblečení. Všichni okolo si stěžují, že se musí tepleji oblékat a já se z toho ještě těším, nejeden nelibý pohled na mně vždy spočine :D Ale mám obecně radost při jakémkoli přechodu na jiný druh sezónního oblečení - ať už teplejší či lehčí, je to vždy taková menší událost :D
  A.

  OdpovědětVymazat