neděle 12. července 2015

Piknikové kratochvíle a trable z víkendu

Až se mi nechce věřit, že už jsou to dva týdny, co jsem sdílela poslední příspěvek. Kupodivu ani návštěvnost těchto stránek nijak výrazně neklesla, jsem velmi mile překvapena :) Dnes Vám, drazí čtenáři, ve zkratce přiblížím náš první vintage piknik z minulého týdne a nějaké ty moje patálie (bez kterých by se to přeci neobešlo :D ).

S lítostí Vám také musím oznámit, že v tomto příspěvku mých fotografií moc nebude. Už po několika minutách v šíleném horku se mi vcucnul make up a vlasy to také nevydržely. Ani senná rýma na sebe nenechala dlouho čekat, takže na většině fotek vypadám jako po návštěvě vosího hnízda. Takže dnes se budete kochat jinými vintage dámami (ano, neplačte prosím :D )Jak jsem už tisíckrát předem avizovala, na pikniku jste mohli krom všech možných vojenských táborů z válečného období, dobové pošty i lazaretu, vidět i náš civilní koutek, kde probíhaly rychlé "vintage proměny".  (O perfektní make up se postarala Lucie Drew)A jak to bylo s námi? My vyráželi už den předem, abychom stihli vše nachystat. Tak či tak jsme dorazili až takřka ve večerních hodinách, protože cesta do Petržalky u Bratislavy se nechtěně protáhla o cestu skrz Rakousko a těsně jsme minuli i maďarské hranice. 

(Natáčení vlasů starým způsobem - foto A. Mann - z originálního analogového fotoaparátu, 1937)


Proč ne, drobné bloudění přeci ještě nikoho nezabilo :D Když jsme pak v sobotu kolem desáté hodiny v noci vyráželi směr Valtice u Břeclavi, kde nás druhý den čekala akce Valtická hranice 2015, dali jsme na rady zkušenějších, že po rakouské straně ta cesta bude rychlejší. S dobře míněným doporučením: ,,jeďte pořád rovně, směrem na Vídeň, brzy budete ve Valticích", jsme kupodivu nedorazili do Valtic, nýbrž do Vídně. Po dálnici. Řekněme, že tato nelibá zkušenost, kdy jsem se každou minutu modlila, že to předjíždějící auto není rakouská policie, mě přesvědčila, že zařídit si internetový roaming v zahraničí a zapínat tak navigaci i mimo ČR není úplně špatný nápad :D

(Krásná dáma při proměně oblékla stejné šaty i doplňky jako proměněná televizní reportérka z TV JOJ, komu to slušelo víc? :) (reportáž z pikniku zde: http://velkenoviny.joj.sk/noviny-archiv/2015-07-04-noviny-tv-joj.html 35. minuta)


Když jsme po několika hodinách bloudění dorazili kolem jedné hodiny v noci do Valtic, párty už byla v plném proudu. Jak příjemné setkání s lidmi, které jsem už tak dlouho neviděla. Naneštěstí se objevila i nemilá situace, která si snad (ne)úmyslně kladla za cíl zmařit celé úsilí. Možná to tak ani nebylo, nicméně po tom extrémně náročném dni v tropickém vedru a nočním několikahodinovém bloudění to už má nahlodaná mysl nezvládla a ve snaze zabránit hysterickému záchvatu jsem usadila posádku do automobilu s jasným cílem - jedeme domů, do Olomouce.

(Nádherné vintage návštěvnice dobového pikniku, foto A. Mann na originální analogový fotoaparát)


Jen co jsme vyjeli z Valtic, padla na nás po tom všem tak neuvěřitelná únava, že nebylo možné pokračovat v cestě. Ve dvě hodiny ráno snad zavíraly i nádražní nonstopy, tak nám nezbylo nic jiného než jet daleko za město na odlehlou louku. Přikryli jsme se prvorepublikovou uniformou a totálně vyčerpaní usínali pod hvězdami. Musím říct, že to byla snad nejkrásnější noc za poslední léta :)


Když jsem se ráno uklidnila a vrátila se zpátky do Valtic, abych zahasila ten požár a chaos, co jsem způsobila :D (tímto se také všem ještě jednou omlouvám), program najel do správných kolejí. Na oslavu toho všeho jsme místo otevření lahve skočili do místního pohádkového lomu, kde si uhnal úpal i zbytek účastníků, kteří to nestihli během ukázky :)) 


Večerní párty a vysoce plodná procházka "Stezkou bosou nohou" po rakouské hranici (doporučuji navštívit!), byla odměnou za náročné dny pro každého z nás :) 

Ještě přikládám odkaz na velmi milý rozhovor pro slovenský magazín Pravda.sk, kde se můžete dozvědět třeba i něco nového :) Jak jsem řekla už na začátku, jsem tam opuchlá, jako kdybych snědla redaktorku i s foťákem, ale snad to odpustíte, stejně jako trošku nevhodně zvolený titulek (zřejmě malé nedorozumění :) http://zena.pravda.sk/krasa-a-moda/clanok/361146-dasha-marlen-pin-upky-nosili-drevaky-a-holili-si-nohy/

A to je pro dnešek vše, přeji krásný zbytek slunečné neděle, Y.DM:)6 komentářů :

 1. Dasho jste neuvěřitelná. Smekám klobouk před tím, co děláte. Držím Vám palce a hlavně nepolevujte, s tímto tempem to dotáhnete opravdu daleko a my Vám všichni držíme palce. T.

  OdpovědětVymazat
 2. Muselo to být opravdu náročné v takovém horku, ale přesto věřím, že se piknik vydařil. Máte krásný slunečník na první fotce, také by se mi teď v létě hodil :)
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náročné to bylo a snad se i vydařil :) Velkou zásluhu na tom mají i pánové z MPO, kteří nám to umožnili :) Děkuji za pochvalu slunečníku, ten vyráběla moje babička ze starého deštníku :))

   Vymazat