úterý 21. července 2015

Střípky z minulého týdne a jiné ...

Už dlouhou dobu se odhodlávám, že konečně napíšu zase nějaký "normální" (odborný, profesionální, zajímavý...) článek a ne hromadu řečí o tom, co jsem dělala za poslední týden... Bohužel, i tento článek ještě nebude nijak hlubokomyslný a (asi) Vás ani ničím neobohatí, ale já měla přeci tu potřebu napsat o několika mých zážitcích z minulého týdne :D Ale slibuji, že příště už napíšu i něco smysluplného! :)

Celý týden začal neočekávaným pozváním do hudební televize Óčko, kde jsme byly hosté prázdninového pořadu s retro tématikou. Ve studiu jsme byli zhruba 4O minut spolu s hercem Antonínem Duchoslavem (kdo by neznal Vikiho z filmu Sněženky a Machři) a příjemně jsme s moderátorkou pořadu probraly vintage i pin up módu nejen v souvislosti s českou kulturní scénou. Součástí pořadu byla i "vintage proměna" z moderní Andrejky do slečinky ze 4O. let v přímém přenosu (ano, neuvěřitelně se mi klepaly ruce  :D ). 

A tohle už je naše selfíčko z maskérny těsně po natáčení :)) (A vlastně jediná fotka, kterou jsme si stihly udělat)

Hned po návratu z Prahy, jsem krom hromady civilních záležitostí, začala řešit netradiční módní přehlídku na akci ve Strážnici a hlavně mou nadcházející roli na larp-airsoftové akci Kosovo 1999.
Někteří už jste viděli na fotografiích, že jsem na vcelku autentické akci z prostředí občanské války ztvárnila televizní reportérku BBC, snažící se podat ucelený náhled na celý válečný konflikt. Všechny mé rozhovory a záběry probíhaly v angličtině což byla docela výzva, takže se nemůžu dočkat, až se dostanu k celému videozáznamu a sestříhám z něj skutečnou reportáž :) 
A jak správně naše Zuzanka podotkla, je to snad poprvé za deset let, co mám na sobě džíny (píše se to tak? džíny? :D)


Hned po návratu z "Kosova" jsem se pustila do chystání a žehlení šatů na nadcházející přehlídku. Vyjížděli jsme brzy ráno s pocitem blízké smrti z vyčerpání. O přehlídku se tentokrát postaraly místní slečny - mažoretky, já pouze zapůjčila kostýmy, dala dohromady koncept a přehlídku odmoderovala. Rozhodně zajímavá zkušenost :) Nedělní akce se zúčastnila i kolegyně Borka Haranzová z KVH Zolium a také krásné dámy z Plzně, které jsme tam měli tu čest poznat :) (Dámy z Plzně poznáte vždy podle perfektních "victory rolls", které u nás na Moravě skoro nikdo nenosí :D).


Včera se mi konečně podařilo přijít na způsob, jak správně osvětlit fotografii, aby připomínala dobové portréty. Tento fakt přispěl k tomu, že v nejbližší době pustíme do oběhu naše originální vizitky s portrétem každé/každého z nás. :) Taky jsem se nadobro odhodlala pořídit si digitální zrcadlovku s možností snímání videa, takže teď nebudu dělat nic jiného, než se učit fotit a natáčet :)


Krom toho už dáváme dohromady koncept letošního kalendáře a také hlavních přehlídek, které budou mít premíéru na Sahaře. Opět uvidíte páteční pin up show tentokrát s názvem: Join the PIN UP see the world! A v sobotu přehlídku módy ze 4O. let, která Vás jistě vtáhne do děje, s názvem: Tváře kabaretu 194O. A taky se už čas nachýlil, abychom brzy přivedli na světlo světa náš největší letošní projekt, který vzniká širokou spoluprácí s dámami z KVH Zolium, B-Swingem a mnohými dalšími a ze kterého mám neutuchající nadšení, brzy se dozvíte oč jde :)

A nakonec poslední fotografie, která vznikla během nastavování fotoaparátu, a díky které jsem si uvědomila, že u mě vzniká drobná úchylka na sametové šaty všeho druhu, protože se mi jich začíná hromadit pomalu víc, než bot :D


To je pro dnešek vše, jak jsem už psala na začátku - příště se pokusím o nějaký smysluplnější článek, než jen výstřižky z pubertálního deníčku :)
Krásný zbytek dne Y.DM:)

7 komentářů :

 1. To je škoda, že jsem vás nechytla na Óčku, mohla jsem se přiučit nějaké triky jak na vintage make-up. Co takhle nějaký úplně malinký tutorial? :-)
  Ten záhadný "největší letošní projekt" zní velmi zajímavě, držím palce, ať všechno vyjde.
  Bětka

  P.S.: Chvíli jsem bojovala s nutkáním začít svůj komentář výkřikem dřepkins, ale nakonec zaplaťpánbůh zvítězilo mé distinguované já 8-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se na nějaké tutorialy chystám :) Děkujeme za podporu, dřív nebo později už to vyjde na světlo světa :)

   Heh, taky jsem měla sto chutí ho tak oslovit! :D

   Vymazat
 2. Od našich holek jsem slyšela, že ve Strážnici docela trpěly - jak tam padaly ty teplotní rekordy. Popravdě Štěpánka v kabátku mě trochu děsí, chudák, té asi muselo být dost příšerně ... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí jsme dámy stáhly s sebou do vinného sklípku, kde bylo už chladněji :D Štěpánce muselo být příšerně, nicméně jako správná dáma na sobě nenechala nic znát :) (narozdíl od nás, my jsme se rozpouštěly ve vlastní šťávě :D)

   Vymazat
  2. Také jsem slyšela. No a taky, že jedna z našich dam to trochu přehnala s pitím, takže si opravdu nemyslím, že by pohoršení z alkoholu bylo na jejich straně. Snad ne ani na vaší ! :D

   Vymazat
 3. Tedy vidím, že máte opravdu nabitý program :) Ten pořad na Óčku vypadá velmi zajímavě, před mnoha lety když jsem ještě měla televizi, jsem sledovala Óčko každý den - Hitzone 80's, ani nevím, zda to ještě vysílají :D Na té třetí fotografii poznávám některé dámy, vpravo je moje známá Štěpánka, chodíme do stejné školy. A ty sametové šaty na poslední fotce jsou nádherné...

  Hezký den,
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že hitzone je ještě pořád :) Já si myslela, že se určitě budete znát, dokonce jsem se jich i ptala :) Inu svět je malý!

   Vymazat