čtvrtek 29. října 2015

O módě 60. let a jak se chystáme na design Brusel

Ačkoliv jsem měla v plánu napsat nejprve článek o našem dobovém výletě za přáteli na chotěbuzské opevnění, nakonec jsem se musela pochlubit netradičními fotografiemi z rychlo focení s Andrejkou.


Už v příštím týdnu nás čeká velká přehlídka módy 50. a 60. let k výstavě a následné talkshow v duchu designu Brusel. Ještě dříve, než olomoucké Divadlo hudby poslalo do světa propagační materiály, pustili jsme se v horizontu několika hodin do nafocení promo fotografií na plakáty. A jak se říká, neplánované akce jsou s tím nejlepším výsledkem, nebo ne? :)


Tolik k mému prožití včerejšího státního svátku, kdy jsem stihla ráno nafotit tyhle fotografie, udělat v práci krátkou reportáž z oslav vzniku ČSR, dorazit na oslavu narozenin maminky mého drahého, nachystat kostýmy na sobotní akce, uvařit a nakonec stihnout sváteční ohňostroj na náměstí v Olomouci (mno, ten jsme vlastně moc nestihli, doběhli jsme na místo těsně po ohňostroji, ale za pokus to stálo).


A teď k těm šíleným krimplenovým šatům. Říkám si, 60. léta nejsou nic pro mě, ale během převlékání a česání nám s Andrejkou pustil můj drahý i stylovou hudbu v rytmu twistu... ...dlouho jsem si tak dobře nezatančila s pocitem, že jsem o deset let mladší.


Ostatně, zábava byla i během samotného fotografování. Nádherné a teplé počasí spolu s úžasným prostředím olomouckého parku působilo vskutku poeticky.Typicky šedesátkové šaty, které měla na sobě Andrejka, jsou od naší zpěvačky Kateřiny. Perfektně sedí a krásně zeštíhlují postavu. Kontrasty černé a bílé, geometrické tvary a vtipné detaily (viz kapsičky) jsou symboly módy 60. let. Stejně jako podkolenky, nebo barevné punčošky. Úplná Twiggy, že?


Já mám zas na sobě šaty ze syntetické látky zvané Krimplen. Mají klasický áčkový střih nad kolena, který frčel snad až do poloviny sedmdesátý let. Rovněž nechybí vtipné detaily, tentokrát v podobě malých mašliček na prsou. A účesy? Zvolily jsme zdánlivě nejjednodušší, avšak pěšinka jen do třetiny hlavy a natupírované  vlasy na temeni hlavy nám daly zabrat. Vosí hnízda jsou oproti tomu procházka růžovým sadem :) Výrazné oční linky a bledá rtěnka nechyběly u žádné divy z 60. let.


Ekvivalent pánské šedesátkové módy tady tentokrát nemáme. Tak snad postačí tehdejší uniforma československé lidové armády, poslední varianta takzvaných "kopřiváků".


Tolik netradičně k šedesátkám, krásný zbytek dne Y.DM:)

1 komentář :

  1. 60. léta sice nejsou moje hlavní zaměření, ale tohle vypadá opravdu stylově, líbí se mi fotky v podzimním parku :)
    Adéla

    OdpovědětVymazat