čtvrtek 5. listopadu 2015

Módní přehlídka v Olomouci - 60. léta

Dokud je to ještě čerstvé, přináším své dojmy o včerejší akci v olomouckém Divadle hudby. Zde, v rámci výstavy k designu Brusel, proběhla talkshow se světoznámou modelkou Melanií Vančurovou. Tato elegantní a nestárnoucí dáma předváděla právě v období 60. a 70. let pro věhlasné módní značky, jako je například Dior, který si ji také zvolil jako svou Miss Dior.
Foto: Olomoucký deník


Živelná a velmi zábavná modelka se s námi podělila s velmi přínosnými informacemi o tehdejší době, módě i samotném modelingu v 60. letech. Proto nás před naší přehlídkou, která doplňovala zábavnou talkshow, sžíraly obavy a nejistota. Přece jen, předvádět tehdejší módu před osobou na slovo vzatou, dokonce světovou stálicí, to zavánělo velkým fiaskem :D Její velká pochvala k šatům i naší prezentaci před publikem a i následně v zákulisí je obrovským oceněním naší činnosti. Ačkoliv žádná z nás nemá míry ani zkušenosti modelek z mola světových návrhářů.
Foto: Tereza Hrubá


Jedinou chybou celého večera bylo, že nám chyběla Misha a Jakub. Ale snad příště :)


Jak jsem zmínila na začátku, akce se vztahovala k výstavě designu Brusel. Musím říci, že do stylových interiérů jsme zapadli vskutku dobře. Hlavně Zuzanka se svými tykadélky (haha, nepřestávám se smát :D ).


Samotnou přehlídku jsme rozdělili na dvě části. V té první jsme v šesti modelech stručně představili vývoj módy od roku 1910 až do roku 1960. To aby diváci pochopili veškeré souvislosti a kontext, proč vlastně 60s móda vypadá, jak vypadá.
Foto: Tereza Hrubá
10. léta

30. léta


K československé módě 60. let zazpívala i slečna Kateřina známé melodie z Rebelů.


Na řadu přišla samozřejmě i zahraniční móda, kde subkultura Hippies nemůže chybět.


A pohled do zákulisí. 


Závěrečná afterparty nemohla chybět, ačkoliv NĚKTEŘÍ ráno vstávali do práce (a těžko se jim vstávalo) ... 


Děkuji za úžasný večer! A Vám, drazí čtenáři, přeji krásný zbytek večera Y.DM:)

6 komentářů :

 1. Holky, jste neuvěřitelné. Máte můj obdiv. Sleduji vás už hodně dlouho a teď nestačím zírat. Během krátké doby jste se posunuli o obrovský krok dopředu a stále válíte. Je na vás radost koukat, držím pěsti, protože s takovou to dotáhnete opravdu daleko. Hlavně neusněte na vavřínech a stále na sobě pracujte jako doposud :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďakujeme krásne a posielame pozdrav z Olomouca! :-)

   Vymazat
  2. Také moc děkuji za nás za všechny :)

   Vymazat
 2. :-O To všechny modelky byly v 60. letech takové vyžrané mandy jako vy ? O vzhledu ani nemluvím.... Ta obtloustlá liliputka s oteklým ksichtem ve stříbrných šatech a ta vyžraná bachyně na té poslední fotce vlevo s ruplým zipem u kalhot a přetíkajícími špeky jsou teda dost komickými figurkami.... Jen tak dál, aspoň je čemu se se smát.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme rády, že dokážeme lidem vyčarovat úsměv na tváři. Chceme, aby se lidé na našich akcích bavili a Vy jste další důkaz, že se nám to daří.
   S láskou slečna tlustá s ruplým zipem(který nebyl, ale vypadá to tak) :-* <3
   Susanne

   Vymazat
  2. Pán "Anonymní6. listopadu 2015 11:38" odpoveď na Vašu otázku by ste veľmi ľahko dohladali na internete vo vyhľadávači pod kľúčovými slovami napr. 60´s models.
   Avšak chápem ľudskú lenivosť, nevzelanosť a neschopnosť si naštudovať informácie a preto odpoveď na vašu otázku znie:
   nie neboli všetky modelky v 60. rokoch "vyžrané mandy" ako my. :-)
   Ďakujeme za reklamu a sledovanie nášho blogu a prejavený záujem o historické korene módnych konfekcií modeliek :-) Pre podporenie záujmu odporúčam naučiť sa narábať s internetovými vyhľadávačmi. :-)
   S pozdravom Ajka :-)

   Vymazat