úterý 23. února 2016

Dámská jízda ve Zlíně - Ples UTB v rytmu Rock ´n rollu

Dnes bych se s Vámi ráda podělila o pár zážitků z víkendového plesu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Velkolepá akce se nesla v duchu poválečné rock and rollové nálady, takže dresscode inspirovaný módou 5O. - 6O. let byl více než žádoucí. Ačkoliv ples od počátku prezentovali pořadatelé jako méně formální událost, celá akce byla na velmi vysoké úrovni jak z hlediska vystupujícího orchestru a kapel, výzdoby, rautu, obsluhy a tak dále a tak dále. Jednoznačně favorit číslo jedna mezi plesy, které jsem letos navštívila.
Na druhou stranu se musím přiznat, že my jsme přípravu tak trošku odflákly, takže dnes se budu chlubit "cizím peřím", protože jedno z velkých překvapení pro mě bylo, že si prakticky všechny dámy (a vlastně i pánové) dali opravdu záležet na tom, co si obléknout.
foto: Univerzita Tomáše Bati - studentská unie fb pageNež se dostanu k perfektním outfitům, kterými se na plese hemžily stovky žen, nesmím zapomenout na skvělou kulisu před vstupem. Krásní naleštění autoveteráni vítali každého příchozího.A teď k těm šatům. Mnoho žen si obléklo šaty, které už léta vídám v oděvních kolekcích, ale v životě jsem je ještě neviděla na živo. Lindy Bop, Chi chi London, Voodoo Vixen nebo Hell bunny byly snad nejčastějšími značkami, co jsem měla možnost vidět a hlavně rozpoznat :)
Některé slečny využily i možnost plesového salónu. Tam se mohly svěřit do rukou kadeřnic, které na každé hlavě vytvořily 50s inspired účes.

Skupinová fotografie perfektně "nastajlovaných" dam jasně dokazuje, že pečlivou práci s padesátkovým vzezřením si dala práci opravdu každá :)Jeden z nejautentičtějších outfitů západní módy 5O. let. Lodičkový výstřih, široká sukně s tylovou spodničkou a zvířecí potiskem. K tomu mini psaníčko, fascinátor a perly v mini délce.Mladá dáma ve velmi líbivé variaci na 6O. léta. Vosí hnízdo, barevné korále a hlavně rovně splývavé šaty nad kolena, poznáváte?Důkaz, že moje přesvědčení o tom, že rockenrollové šaty sluší jen velmi velmi mladým dívkám, není pravdivé. Dáma v rozverných šatech rozhodně nepostrádá notnou dávku elegance.Slečna Dominika s Violou, které se k nám o víkendu připojily. Dominika oblékla (dle mého velmi zdařilou) moderní variantu koktejlových "malých černých" šatů v rebelském stylingu inspirovaném 5O. léty. Viola se zas oblékla do usedlejších šatů, střihově odpovídajících éře 6O. let, avšak ani v nich nepostrádala ženskost, obzvláště v kombinaci s ležérním účesem.Mno a nakonec my :) Naše fotky z fotokoutku se pravděpodobně vypařily a našli jsme pouze jedinou, která je tak přesvícená, že jsem se nakonec rozhodla nasdílet pár fotek z mobilu. Protože jsem původně nepočítala, že z této akce budu psát nějaký příspěvek na blog, moc fotek jsme nepořídili. Naši smečku jsme tentokrát zastupovali ve třech: Sussane, Kačenka a já. Susanne oblékla malé černé ve stylingu lehce evokujícím 6O. léta a já se trochu přiblížila k ne příliš oblíbeným padesátým.  (perlička na závěr: na poslední chvíli jsem si vzala pět let staré šaty z vyloženě umělého saténu, které mají už své za sebou, takže jsem se bála, že se za ně budu chvílemi stydět... ale úsměv na tváři mi vykouzlil hlouček slečen, které si na mě ukazovaly s tím, že to budou stoprocentně originály :D )

Před odchodem na ples

Na místě, když mi už dostatečně splihly vlasy.. klasika ..


Pochopitelně máme asi milion selfíček...


Kačenka, spoluorganizátorka plesu, která s námi byla za celou dobu zhruba patnáct minut, se svou kolegyní 


a na závěr fotka, kterou jsem si nemohla odpustit, ačkoliv je v šílené kvalitě - s moderátorkou plesu Adélou Banášovou, která je ještě lepší, než na televizních obrazkovkách :))
Díky za skvělé dva dny ve valašské metropoli, kterou jsem si zamilovala víc, než kdy jindy. A taky díky (ne)známým gentlemanům, kteří se nám věnovali celý večer, div jsem neprotančila střevíčky :)

Krásný zbytek dne Y.DM:)

6 komentářů :

 1. Já vás na plese viděla a taky jsem si myslela, že to jsou originály :D vypadala jste velmi dobově, ale asi to je tím vaším životním stylem, že to z vás vyzařuje :D ale moc vám to slušelo :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvam se za zavádějící komentáře k fotkam, byly pochopeny přesně tak, jak jsem nechtěla. Slečny na hromadné fotografií skutečně nemají nic společného se značkami, které jsem vyjmenovala. Foto jsem sdílela jako ilustrační obrázek toho, že si všechny daly na stylizaci záležet. Je to jedna z nejlepších skupinových fotek, kterou jsem našla. Stejně tak jsem chtěla poukázat na to, že kdo chtěl, mohl využít služeb kadeřnice, nikoliv, že každý kdo vypadal dobre, prošel pod jejich rukama. Nebýt Vašeho komentáře, vůbec by mě nenapadlo, že to lze takto pochopit. Takže děkuji za upozornění a zítra to opravim:) píšu z mobilu D.

   Vymazat
 3. Není třeba se omlouvat :) jen jsem chtěla poukázat na fakta. Jsme moc rády samozřejmě, že jsme se líbily, a že právě naše skupinka Vás zaujala. Jinak plně souhlasím s tím názorem, že tento ples byl TOP a předstihl všechny ostatní na plné čáře. Pro nás byl v letošní sezóně opravdu číslem jedna. Nutno taky dodat každým rokem si ples pochvalujeme a každým rokem, je úroveň lepší a lepší.Těšíme se na další ročníky :) dobrou noc

  OdpovědětVymazat
 4. To vypadá výborně, 50. léta mám moc ráda. Dámám (i pánům) na fotografiích to velmi sluší. A za Vaše šaty vůbec netřeba se nijak stydět, právě naopak. Připomínají mi slavné šaty Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovec. Mám jedny skoro stejné jako ty Vaše a shodou okolností také mnoho let, pamatují ještě taneční :)
  Hezký den,
  A. D.

  OdpovědětVymazat