středa 16. března 2016

Zlínský Fashion Point

Jsem moc vděčná, že jsem měla tu čest být součástí prvního ročníku zlínského festivalu módy Fashion Point. Vskutku unikátní projekt, který během jednoho dne skloubil dohromady celou řádku stálých i nových a nadějných osobností na poli módy, designu a stylingu, nalákal široké spektrum návštěvníků a mě zase o něco víc poodhalil roušku současné módní kultury.


Kačenka při rozhovoru pro Český rozhlas (foto: Jiří Alexander Bednář)


Návštěvníci měli možnost shlédnout výstavu fotografií, návrhy kolekce obuvi z dílny zlínských tvůrců, navštívit nespočet přednášek o módě, projít si fashion market a v neposlední řadě zažít excentrickou módní show nadějných zlínských návrhářů, která s důvtipnou elegancí shrnula většinu trendů současné módy. Minimalismem počínaje, 70s inspirací konče.

Pro mě jedna z nejzajímavějších kolekcí, která se na mole objevila (foto Welin)


Překvapila mě i různorodost návštěvníků Baťova institutu. Během celé soboty se na módní akci vystřídaly extravagantní blogerky, nezávislí studenti, zaměstnanci oděvních firem, stylisti, ale také maminky na mateřské dovolené a dokonce senioři.

Tak trochu "retro" kolekce z večerní módní show (foto Welin)
 

Naše část programu čítala rychlý průlet módou minulého století. Hned na začátek musím sebekriticky říct, že jsem si vzala dost velké sousto. Přednášku jsem postavila na stěžejních modelech a autorech, kteří v každé dekádě převažovali se svou tvorbou, ale přesto mi to nedalo a já nemohla vynechat ani historický kontext a typický styling, takže mi v druhé polovině začal docházet dech. Snad to mnoho posluchačů nepoznalo, zbytku se omlouvám a věřím, že si z té hromady informací (někdy asi i zmatených :D ) alespoň něco odnesli :)

Od belle epoque až po zlatou éru undergroundu... (foto Jiří Alexander Bednář)
 

Celý předchozí týden jsem včetně víkendu strávila v práci. Do Zlína jsem přijela nervozní, utahaná a nenalíčená. Hned u vchodu na nás čekal redaktor rozhlasu a slečna, která se na nás moc těšila. Díky tomu únavu okamžitě vystřídalo nadšení, které vzrostlo i posléze, když jsem viděla perfektně a do detailu vyšperkovanou akci.
Minulá sobota byla pro mě obrovská zkušenost a to díky přednáškovému sálu, ale i díky setkání s lidmi, které sleduji v tom virtuálním světě.

Přípravy v plném proudu (foto Welin)
 

Se zaujetím jsem poslouchala zkušenosti profesionální módní blogerky, která bloguje na plný úvazek. Jakub s Adamem si zase nenechali ujít přednášku opravdového gentlemana Pavla Králíčka... A tak bych mohla jmenovat vlastně ještě dlouho..
Díky za cenné zkušenosti a hromadu inspirace. Přeji Fashion pointu spoustu úspěchů do dalších let, protože tenhle projekt má budoucnost.


Všechny fotografie najdete na fg stránkách Fashion pointu: https://www.facebook.com/FashionPointZlin/

Krásný zbytek dne Y.DM:)

Žádné komentáře :

Okomentovat