pondělí 25. dubna 2016

V plném rozkvětu

Mám pocit, že je to snad sto let, co jsem na blog psala poslední příspěvek. Už v únoru jsem vítala jaro a chodila po parku s krátkým rukávem, a pak jsem se ani nenadála a sotva postřehla, že dávno rozkvetly stromy.

Halenka: kroj (bavlna)
Sukně: Blancheporte
Lodičky: CCC
Spodnička: vintage original

Kdyby jen stromy ... Žlutá bionafta zaplavila zelené louky a já do sebe cpu antialergika po lžících. Ale to vlastně není podstatné. To podstatné totiž je, že po šesti krásných a extrémně náročných měsících nastupuji do nového zaměstnání (juhůů).


Nedělám si příliš iluze, že na tom budu časově lépe. Ale kupodivu se na mě snesla nějaká obzláště pozitivní karma a tak jsem dostala nabídku, (která se vzhledem k mému věku, zkušenostem, vzdělání...) prostě neodmítá. Problém je, že se to nějak pokouším skloubit naráz. Poslední tři týdny se zaučuji v nové práci, do toho stále píšu do novin a za každou cenu hledám skulinku v čase, do které můžu zapasovat přípravu na letošní akce.


 Už za pár týdnů nás čeká další ročník Muzejní noci, kterou si ani tentokrát nenecháme ujít a už teď připravujeme zábavný program, na míru ušitý Artum centru v Olomouci. Ale to hlavní, kam bych Vás chtěla nalákat, je dlouho slibované setkání všech příznivců historické módy a vintage životního stylu.

Akci jsme pojmenovali jako "Be Vintage" a rádi přivítáme milovníky kterékoliv éry. Bude to akce sice komornějšího rázu, ale už teď Vám mohu slíbit, že uděláme všechno proto, abychom vykouzlili tu nejpodmanivější atmosféru. Taky připravujeme například sérii krátkých minipřednášek, předvedeme jak vytvořit pokládanou vlnu a měkké vlny pomocí kroužkování, určitě nebude chybět ani zbrusu nová módní přehlídka či stylový večírek na závěr. Budeme nesmírně rádi, pokud za námi do brněnské kavárny Divná paní zavítáte, nebo třeba přispějete něčím do programu :)
Událost akce: https://www.facebook.com/events/1031950856891458/


Díky za spolupráci s Blancheporte a jejich perfektně lehkou a vdušnou sukni. Najdete ji zde:http://www.blancheporte.cz/volanova-sukne-1290.html spolu s dalšími kousky za nízké ceny v rámci velkých jarních slev :)

Krásný zbytek večera Y.DM:)

10 komentářů :

 1. Upřímně doufám, že si na ty přehlídky ve vintage stylu najmete nějaké sexy profi modelky s klasickými rozměry pro štíhlé baby 175 cm a max.55 kg, ať se lidi nemusí dívat na ty rozkydlé almary s povislýma prsama jak má tahle připosražená opuchlina s rozteklým lívancem místo ksichtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budou tam pro mě ty nejlepší modelky, které znám a mám tu čest je oblékat :)

   Vymazat
  2. Sexy profi modelky možná najmout mohou, ale s vámi udanými rozměry těžko. Sama mám asi jen 170 cm a téměř všechny dobové šaty jsou mi krátké. Člověk musí přemýšlet dle dobových zvyklostí, pokud ho zajímá dobová móda, ne podle dnešních módních koster. (Pořád přemýšlím, jak moc musí být - pravděpodobně- ženská zakomplexovaná, aby psala takové nechutné komentáře -_-)

   Vymazat
  3. Máš pravdu, většina originálních šatů je zhruba na mou výšku. Ale nejen z tohoto důvodu už originály na akce netahám. Plno z nich už přišlo vlivem nošení k újmě a to si prostě nezaslouží. Takže když už je beru, tak nejčastěji na figurýně :) Dokonce už i kunám několikrát vypadly skleněné oči :D

   Vymazat
  4. Anonym - nechápem, veď keď sa mi niečo nepáči tak to nepozerám nie? :)

   Vymazat
 2. Moc Vám to sluší, jsme rádi, že sukně sedí ;) pěkný den za www.blancheporte.cz přeju :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jako vždy skvělé!
  Na sukni jsem koukala,padla mi do oka ale už nemají velikost,potřebovala bych tak o dvě,tři menší než co mají na skladě...

  OdpovědětVymazat