úterý 31. května 2016

S výskokem do prvního června

Protože bylo dnes nádherně a bouřky se Olomouci vyhýbají obloukem, vzali jsme na poslední chvíli fotoaparát a vyrazili mimo město. Ačkoliv jsem minule slibovala příspěvek z víkendového fotoworkshopu v Novém Světlově, kde jsem po dlouhé době pózovala před fotoaparátem, nakonec jej ještě předběhnu vyloženě letními fotografiemi z dnešního podvečera.

Vyrazili jsme do lesů, (ne)daleko od Olomouce, kde teče vyhlášený pramen Těšíkovské kyselky a pozorovali vskutku kouzelná oblaka, která celé odpoledne vyhrožovala bouřkou, ale nakonec z nich nepadla ani kapka.


 K pramenu vede dlážděná cesta a tak jsem se nevzdala lodiček na podpatku, obzvláště když tak krásně ladí se sportovní sukní, kterou jsem si oblékla. Když jsem pak vyběhla na louku, okamžitě šly dolů. Jen tak pro pobavení musím zmínit jedno z mých nejčastěji vyřčených přikázání: "dáma se na veřejnosti nikdy nezouvá" - teď když listuji blogem, tak v každém druhém příspěvku jsem bosá :D (plesk)


Hedvábná halenka taky není úplně sportovního rázu, ale díky svému vzdušnému střihu a prodyšnému materiálu je do takového počasí jako stvořená. Tahle halenka s vázačkou je prakticky mým prvním "vintage kouskem" v mém šatníku. Našla jsem jej asi v mých čtrnácti letech ve staré truhle na půdě a jednou si ji oblékla s uzlem na pupku (plesk) k džínám. Mno, časy se mění a paradoxně jsou to teď ty džíny, které už nenosím.

Ale v některých ohledech stále platí, že co se v mládí naučíš... Jen za ty ruce mě paní učitelka baletu přinejmenším přizabila :) 

Takže užívejte léta naplno a nezapomeňte navštívit některý z dobových pikniků, které se právě začínají rozjíždět :)
Rozhodně si nenechte ujít třeba tento v Bratislavě https://www.facebook.com/events/1109254839095724/, který pořádají krásné kolegyně ze Slovenska :)


Hezký zbytek večera Y.DM:)

6 komentářů :

 1. Halenka na uzel k džínám, tady se vždy pobavím :D Přesně takové "výstřelky" mě totiž provázely také. Člověk si vzpomene a musí se smát :D Jinak, pochopila jsem správně, že je tedy dobová? Vypadá totiž v naprosto bezchybném stavu O_o

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já těch výstřelků měla hromadu, mám v plánu o tom někdy napsat :D Ano, člověk se tomu musí smát, ale směju se i tomu, co si kolikrát obleču i teď :D Inu, stane se :D Ano, halenka je originál a taky se divím, že ještě drží (obzvláště po mém pubertálním zacházení). Ale teď má čestné místo na věšáku, kde ji ani mol nemůže ublížit :)

   Vymazat
 2. Tu sportovní sukni obdivuji snad v každém příspěvku, kde se objeví :) Je opravdu skvostná a Vám to moc sluší :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, já jsem nesmírně pyšná na její koupi :))
   D.

   Vymazat
 3. Skvělá kombinace jako vždy :) Podobnou sukni marně sháním už nějakou dobu. Náhodou chodit naboso může být někdy docela osvobozující (zejména v trávě). Že to říkám zrovna já, která nechodí naboso prakticky vůbec ani v létě :D
  Amelia D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děuji :) Mno po mých zkušenostech si říkám, že nejjednodušší bude si ji nechat ušít (stejně asi jako většinu věcí, které jsou střihově hodně typické a dnes by si je už nikdo neoblékl...). Chůzi "naboso" rozhodně doporučuji!Nejenže je to osvobozující, ale hlavně zdravé :)
   Krásný den D.

   Vymazat