úterý 21. června 2016

BE VINTAGE Brno, 18. 6.

První setkání příznivců retro a vintage módy pod naší taktovkou máme definitivně za sebou. Přiznám se, že jsem byla nervózní, hodně nervózní...  ...a vůbec jsem netušila, jak to celé dopadne. Ačkoliv jsme to zpočátku pojali ve velmi komorním duchu, stejně se nám pár komplikací nevyhnulo. Očekávala jsem hned několik variant, jak to celé dopadne, ale překvapila mě ta nejlepší. S obrovskou pokorou bych chtěla poděkovat tomu skvělému a velmi vstřícnému publiku, které za námi dorazilo a zůstalo po celé odpoledne. Byli jste prostě skvělí!
V početném zastoupení přišli také pánové, kteří si trpělivě vyslechli kosmetické rady v líčení, nebo
tvorbě dámských účesů.Velmi příjemnou součástí programu byla Adamova přednáška o jeho putování přes Špicberky v dobovém vybavení. Živá ukázka jeho desetikilových kožených bot, nebo sto let staré zbraně, která zaručovala jeho bezpečí před ledními medvědy, vyvolala údiv u většiny příchozích :)
Přehlídka autorských sukní, inspirovaných 50. léty, Hanky Valíčkové, plynule předcházela vyprávění Silvie Kaprálové o aspektech západní módy 50. let.


Názorná ukázka šatů, vycházejících ze střihu raných 50. let.


Nechyběla ani naše módní přehlídka, kterou završila Bětka s Kačenkou svým hudebním


vystoupením.
 Nakolik se na nás podepsaly přípravy (a můj náročný týden) je dost zřejmé z následující fotografie :)


Přesto ještě doteď neskrývám nadšení s jakými lidmi jsme měli v sobotu odpoledne možnost se setkat. Ať už to byli tací, kteří na sebe poprvé oblékli staré šaty, nebo ti, kteří takto chodí oblékaní denně. Všem to moc slušelo a vytvořili tak velmi přátelskou a sdílnou atmosféru, o kterou přeci šlo. Nezávisle na tom, zda každý klobouček na hlavě ladil s kabelkou :) Protože účel byl splněn, nezávisle příchozí skupinky se smíchaly dohromady a (snad) se dobře bavili a mezi sebou poznali lidé z různých koutů republiky :)


Děkujeme za příležitost se s Vámi všemi setkat a příště zas, tentokrát v Olomouci :)
A neodpustím si jednu připomínku, kterou mi před odchodem řekl návštěvník silnějšího pohlaví: "Bylo to pro mě občas jako přednáška o kvantové fyzice, ale příště s sebou beru i kamarády a nenecháme si to ujít" - tak my se budeme těšit! :))


Krásný zbytek dne Y.DM:)

5 komentářů :

 1. Tie cierne saty z prehliadky, na fotke ako Sylvi K. drzi mikrofon, z tych nedokazem spustit oci :)
  Dievcata, nadherne ste! Nabuduce sa pridam k vam. Zial, teraz sa chripka pridala ku mne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny její šaty byly překrásné :) Moc děkujeme a přejeme brzké uzdravení, budeme se těšit! :) D.

   Vymazat
 2. Koukám, že z mé sestry je hvězda v červených, puntíkatých šatech :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však ji to taky moc slušelo :)

   Vymazat
  2. Já vím. :) Ale chvilku jsem ji musela přemlouvat, aby si je vzala. :))

   Vymazat