úterý 12. července 2016

V bílém kočáru

Konečně se dostávám k tomu, abych se podělila o fotografie z minulého týdne. Během volných dní jsme navštívili hned několik regionů, počínaje Slezskem, přes rodné Valašsko až po nejzazší kouty Jeseníků. Pochopitelně jsem to cestování s otevřeným okýnkem a mnohonásobné zmoknutí odnesla s počínající angínou, takže čtvrteční nástup do práce byl příjemný, jako zkoušky z autoškoly...

Ale vrátím se k fotografiím, které jsme pořídili na srazu veteránů v Polomi u Opavy. Kamarád, u kterého jsme přespávali, si pořídil tuhle rozkošnou krasotinku (myšleno automobil) a tak jsme se s radostí připojili k němu, jakožto dobová posádka.


Přiznám se, že je to už nějaká doba, co jsme se jako dobové hostesky, nebo s přehlídkou účastnily srazů veteránů pravidelně. Teď to byla milá vzpomínka, obzvlášť, když jsem ještě rozpoznala pár známých tváří.


V době, kdy jsem ještě jezdila já, málokterá posádka volila oděv podle svého automobilu. Dneska je to už jinak. Bylo velmi milé potkat dobově oblečené účastníky srazu, kteří si dali tu práci, aby ladili s autem. A to nejen řidiči, ale i jejich partnerky či děti. Nehodnotím správnost či nesprávnost jejich oděvu (od toho jsou tady přeci jiní), ale hodnotím pozitivní tendenci vnést do autoveterán koníčku nový rozměr.A když už jsme u těch šatů, měla bych popsat i svůj oděv. Ačkoliv automobil pochází z roku 1959, já volila šaty typické pro první polovinu 5O. let. V této době by je měla ještě doplnit i rukavičkami a malým kloboučkem na temeni hlavy, avšak typicky 5Os klobouček nemám, takže jsem se raději obešla i bez rukaviček. Abych ještě více umocnila dojem dívčího vzhledu, uvázala jsem do pasu světle zelenou stuhu.
Pro dnešek zase jen krátce. Přeji krásný zbytek večera Y.DM:)

2 komentáře :

  1. Moc povedené fotečky. A můžu říct že to byla moc povedená akce. Autorce to jako vždy sluší. ;o)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Vládi moc děkuji a mooc děkujeme za úžasný výlet a perfektní servis :) Fotek je samozřejmě více, tak bych Ti je třeba poslala přes úschovnu :) D.

      Vymazat