pondělí 1. srpna 2016

Neděle na venkově

Dnes začnu trochu netradičně civilními fotografiemi z mé nedělní návštěvy Susanne na statku nedaleko Brna. Venkovské módě jsem se věnovala už několikrát a ještě určitě mnohokrát budu. Proto jsem se tentokrát rozhodla podělit se s tím, co vlastně samotnému fotografování předcházelo.

Obzvláště teď v létě, když je každý z nás na opačném koutu republiky nebo světa, je sejít se s celou naší smečkou takřka nadliský úkol. Byla jsem proto ráda, že alespoň část z nás si našla čas a mohli jsme spolu strávit poslední červencový den. Se zbytkem snad příště, protože už teď se mi po nich neuvěřitelně stýská :))

Kromě prvních příprav módní show na letošní SAHARU jsme především chtěli nafotit sérii tématických fotek z venkovského prostředí. Překrásné počasí, které panovalo zhruba do čtyř odpoledne, nás ani omylem nenechalo pustit se do předem naplánovaného programu.


A tak jsem si stihla prohlédnout slavkovský zámek, vykoupat se v tamním rybníce, ugrilovat něco k obědu a v neposlední řadě jsem se nechala přemluvit k "mírné projížďce na koni". (Ti co mě dobře znají ví, že ač jsem holka odchovaná na statku, po mé příhodě s hravou jalovicí/mladou krávou, která mě asi v deseti letech nabrala na rohy, chovám významný respekt ke všem zvířatům s kopyty, která jsou vyšší než já...  projevuje se to většinou hysterickým záchvatem pokaždé, když se takové stvoření pohne, nedejbože okem zavadí o mou osobu).

Zhruba deset sekund poté, co Susanne pracně zprovoznila (osedlala) všech pět koní, rozpoutala se prý ta největší bouřka, co němčanský statek pamatuje... Plní naivního optimismu jsme čekali asi půl hodiny, než jsme pochopili, že ta přeháňka se spíš tváří jako počínající záplavy. Než jsme uklidili všechny následky otevřených oken v autech i v domě, ocitli jsme se v malé škvíře bouřkového mraku.


Bosé jsme vyběhly na podmáčenou trávu a vyfotily alespoň pár snímků z mé vytoužené série :) (fotografie výše je pro bystrého diváka, můj záchvat smíchu je přímo úměrný ovečce na fotografii v pravo a její bohulibé činnosti :D ).

A konečně výsledek! :)

Krásný zbytek večera Y.DM:)

Žádné komentáře :

Okomentovat