středa 11. ledna 2017

Kouzlo zamrzlé přehrady

Letošní zima je překrásná. Ač to zní sebevíc sentimentálně, málem mi ukápla slza při pohledu na zamrzlé rybníky, plné dětí na bruslích a uježděné svahy od saní... Vždyť to není tak dávno, co jsme přemlouvali silničáře, ať nám nechají pár centimetrů sněhu na uhlazené cestě v zapadlé uličce našeho městečka. Dospělí i děti tehdy na saních a bobech do noci sjížděli silnici, aby se pak ráno nesmírně pobavili nad vyhrnutou sukní postarších dam, které uklouzly cestou do kostela.

Při té vzpomínce jsem s radostí vyrazila na zamrzlou přehradu v Plumlově, nedaleko Prostějova, v doprovodu krásné Silvie. 


Teploměr ukazoval kolem -15°C a obloha byla jako vymetená. Z pozice fotografa jsem se těžko potýkala s ostrým sluncem, což ještě více znásoboval bílý sníh, který fungoval jako odrazová deska.Přesto snad neunikne Vaší pozornosti stylový 50s outfit, který slečna Silvie zvolila.
Vypasovaný kabát áčkového střihu pochází z její autorské kolekce Femme Fatale Dress - odkaz ZDE.Červené kožené rukavice doplnila šálou ve stejném odstínu a stejně sladila kabelku i kozačky. Namísto malého kloboučku/pillboxu na zadní části hlavy zvolila velmi decentní "mini pork pie" klobouček, velmi oblíbený například ve 20. letech (nebo i později zejména u černošské rebelující subkultury). Ale většina z nás si jej vybaví ve slaměné variantě, která nechyběla u žádného gentlamana na plovárně či letní procházce v parku.


Tak co, také jste se nechali inspirovat, nebo se v takových mrazech raději balíte do co nejvíce vrstev oblečení? :)

Krásný zbytek večera Y.DM:)

1 komentář :

  1. Krásné, slečna Silvie vypadá jako panenka. Z letošní zimy mám opravdu radost, konečně dostávají prostor všechny mé zimní kabáty :D Často slyším od ostatních, že musím v sukni určitě hrozně mrznout, ale opak je pravdou. Hlavní jsou teplé materiály a vrstvení, zima mi pak není vůbec, a to jsem dost zimomřivý člověk.

    Amelia

    OdpovědětVymazat