pátek 25. července 2014

Romantika na (valtické) kolonádě

Tak jako každý rok jsme se po ukázce vydali na nedalekou kolonádu potěšit se krásami jižní Moravy. Valtickou Reistnu tuším nemusím ani představovat, úchvatný monument uprostřed vinic zná snad každý, už kupříkladu z filmu Bobule. Naše nejkrásnější vzpomínky vznikají právě tam.Tentokrát se nás sešla opravdu různorodá společnost, začněme od pánů:
Zleva: četař prvorepublikové armády ve vycházkovém stejnokroji, prvorepublikový požárník (hasič), vojín prvorepublikové armády ve služebním stejnokroji a civilista ve vycházkovém (sportovnějším oděvu) z období konce první republiky.


Dámská společnost byla opravdu raritní! Dáma v kostýmku WH Helferin je sama o sobě velkou vzácností, protože by jen tak německou uniformu neoblékla. Zatímco samotná uniforma pochází z varšavského archivu, kde zůstala jako kostýmní rekvizita po natáčení velkofilmu Valkýra. (Ano, všechny jsme ji náležitě ohmataly s představou, že na ni mohl sahat Tom Cruise :D ).


Já na sebe oblékla vyloženě letní blankytné šaty ze 40. let. Dobové páskové boty na klínku patří k nejaktuálnějším vintage úlovkům.


Bílé háčkované rukavičky jsou dárek od naší Mishi :)


Tolik pro dnešek, za krásné fotografie děkujeme K. Adamusové (Babuna foto)
Hezký zbytek dne Y.DM:)

4 komentáře :