pondělí 25. května 2015

Víkend v Bratislavě (Swingový Majáles a natáčení dokumentu)

Jak jsem slíbila, tak i přináším krátké ohlédnutí za víkendem v sousedním Slovensku. Ačkoliv jsme do Bratislavy cestovali především kvůli nedělnímu natáčení historického dokumentu, nemohli jsme si nechat ujít vyhlášenou swingovou akci pod taktovkou Fats Jazz Bandu - Swingový Majáles.

A. Mann foto - ze stylového fotokoutku
Stylový večer, který byl přeplněný k prasknutí, perfektně doplňovala i taneční formace B-Swing, věnující se tanečním stylům z přelomu 3O.-4O. let. Ačkoliv se jednalo o swingový majáles, celý večírek byl pojat do trochu honosnější formy, proto jsme místo swingových koktejlek oblékly glamour večerní šaty, které jsou odvážnější než klasické plesové.

 S Andrejkou jsme se oblékly do nesmrtelného sametu, střihově zapadajícího do pozdějšího období 4O. let. (Andrejka bohužel na focení odložila kožešinovou štolu, proto ani nemá rukavičky)


Pánové se správně oblékli do tmavých sak, někteří gentlemani dokonce volili i smokingy.
Druhý den nás čekalo spolu s KVH Zolium a KVH Carpathia natáčení dokumentárního filmu, věnovaného atentátu na Hedricha a operaci Anthropoid. Velmi milý a přívětivý filmový štáb vytvořil perfektní podmínky pro vznik autentické kulisy nemocnice ze 4O. let, kde byl přijat raněný říšský protektor.Ošetřující personál, tedy dobrovolnice červeného kříže a německé zdravotní sestřičky, zahrály členky klubu vojenské historie Zolium.Zatímco dobový civil byl v naší režii :) Záměrem bylo zobrazit několik sociálních vrstev i situací. Kupříkladu Jakuba jsme tentokrát oblékli do sportovního oděvu a na ruku jsme ovázali dlahou v hesle: ,,Sportem k trvalé invaliditě" :DVíce fotografií zatím bohužel nemáme (ač brzy jistě budou), tak přidávám odkaz na reportáž TV JOJ z natáčení - začátek reportáže cca ve 25. minutě: http://velkenoviny.joj.sk/noviny-archiv/2015-05-24-noviny-tv-joj.html

Tolik pro dnešek a my se úpěnlivě věnujeme přípravám na tuto sobotu, kdy se koná první dobový piknik, tématicky zaměřený na ženy během 2. světové války. Jsem překvapena a neuvěřitelně mě těší, kolik návštěvníků přijede i z České republiky. Moc se na Vás těšíme a rozhodně si to nenechte ujít! :) Vítány jsou jak uniformy, tak dobový civil.
Událost na fb zde: https://www.facebook.com/events/1467817240176924/

Krásný zbytek dne Y.DM:)

P.S. v reakci na poslední komentáře - všechny komentáře pod příspěvkem jsou anonymní, bez nutnosti přihlášení a bez nutnosti mojeho potvrzení, proto se nebojte komentovat a vyjadřovat své názory, které jsou u mě vítány :)

4 komentáře :

 1. Dasha ty vyreras ako Marylin! Uvidis ze raz te taky budu vsetci znat :)

  OdpovědětVymazat
 2. Uf, už jsem se lekla, že jste se opravdu propadla časoprostorem někam do minulosti a blog osiřel - trochu jste si nás v poslední době rozmazlila častými příspěvky :)
  Když už jsme u těch kritických příspěvků, tak já bych tímto ráda jménem všech vintagefilů z Budějc a jižních Čech obecně protestovala proti tomu, že se zatím všechny akce oděhrávají v Bratislavě. Not cool. Požadujeme uspořádat něco v Praze nebo alespoň v Brně. Tak. :P
  Pěkný start do nového týdne,
  Bětka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, to je milé, děkuji :) Mno nějak se mi nahrnuly starosti a k tomu se blíží státnice, takže jsem neměla moc času, ale stejně místo učení k státnicím píšu články, takže je to jedno :D Bohužel v Bratislavě máme velké zázemí,takže si pro začátek troufáme pořádat akce jen tam, nicméně Brno je jisté, tam bude piknik taky a dokonce už velmi brzy :) Praha a dál, to je zatím jen hudba budoucnosti, ale půjde - li to tempem jako teď, tak je možné, že se tam opravdu do konce roku dostaneme :)
   Krásný zbytek týdne D.

   Vymazat