sobota 22. srpna 2015

Návod na dívčí styling ze 40. a 50. let (dívčí účes 40. léta)

Dnešní příspěvek nebude tak úplně návod, ale spíše inspirací pro trochu odlišné pojetí dobové módy. Jistě, dívčí móda není vhodná úplně pro každého, ale na druhou stranu je vždy zpestřením mezi důstojnými dobovými dámami z nejvyšších společenských tříd. Abych byla přesná, dívčí módou se nazývá oděv pro slečny zhruba do věku 16 let. To, co prezentuji dnes, byla oblíbená stylizace pro mladé svobodné dívky, které už dávno dosáhly zletilosti (ostatně, podobné výstřelky si občas oblékla i Adina Mandlová, když už ji táhlo na  třicítku :)).

Pro začátek opět fotografie toho "počátečního stavu", kde můžete vidět s jakou délkou vlasů nyní pracuji :)Protože tentokrát potřebuji ,,měkké vlny", vlasy natočím za sucha. Opět každý (cca 3cm široký) pramen jen dvakrát přestříkám vodou smíchanou s tužidlem.  Prameny vlasů podtáčím směrem k hlavě a to pouze v jedné řadě. Vlasy natáčím horizontálně zhruba do úrovně ušního boltce, ne výš. Pramen ofiny stočím do ruličky a připnu pinetkou, aby se mi jen mírně navlnil.K natáčení používám pěnové natáčky menšího průměru. Jsou vhodné především na noc, protože netlačí tolik jako kovové nebo plastové. Než vlasy důkladně proschnou, je čas na líčení. V létě nepoužívám těžký makeup, ale pouze rozjasňovač, který nanáším je na místa, která potřebuji prosvětlit.A protože se dnes jedná o dívčí styling, nepouštěla jsem se ani do výrazného makeupu. Zvýraznila jsem obočí a záhyb očního víčka, abych jej opticky trochu zvedla. Růžová tvářenka je samozřejmostí a namísto rudé rtěnky jsem použila decentní růžový balzám na rty.
Jen pro potřebu fotografie jsem celý obličej zapudrovala, což bych si normálně v tomto horkém počasí netroufla.Z větší vzdálenosti vypadá rtěnka naprosto nenápadně a pouze podtrhuje tvářenku. Jakmile vlasy perfektně proschnou, sundávám natáčky a jednotlivé prameny pročešu mezi prsty.Abych vypracovala pravidelné měkké vlny, vlasy pročešu kulatým kartáčem s krátkými štětinami. Ten vlasy spojí dohromady a uhladí, aniž by roztáhl natočené vlny (což se stává u normálních hřebenů/kartáčů).Pak už stačí vlasy sepnout za ušima a uhladit vlasovým voskem či olejem. Jako doplněk můžete použít stuhu, nebo i samotnou mašli do vlasů.A výsledný styling! Velmi něžný a dívčí vzhled potrhává jak stuha ve vlasech, tak i lidová halenka s balonovými rukávy, které byly nesmírně populární od 3O. až do 5O. let.


 Ačkoliv je dnes růžová považována za vyloženě dívčí barvu, v minulosti dívky nosily především červenou, žlutou a tyrkysovou.Tolik pro dnešek, snad jsem Vás trochu inspirovala :) Krásný zbytek dne Y.DM:)

6 komentářů :

 1. Moc díky za výborný návod. Moc Vám to sluší :) Jako dívenka, opravdu...Já si většinou vlasy natáčím bez natáček, jak se to dělalo dřív za války, jen mezi prsty prameny natočím a "kolečko" připinetkuju k hlavě pérkama na vlasy.Vždycky to pak pročešu kartáčem, aby vlny trochu povolily a nebyly tak pravidelné. Co mě teda ale vždycky "naštve", že se tím ty vlny rozpojí. Teď jsem se ale dočetla jak na to :) Vůbec mě nenapadlo, že bych mohla zkusit jiný kartáč :D Tak já ho tedy vyzkouším, ten kulatý.. :) Díky! Pet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já děkuji za takovou pochvalu :) Metodu kroužkování používám taky, ale je pravda, že když chci úplně pravidelné vlny, tak raději beru natáčky, vzadu se mi to málokdy povede souměrně natočit, když si tam nevidím :) Jinak určitě zkuste ten kartáč s krátkými štětinami, já myslím, že by to mělo zabrat :) D.

   Vymazat
 2. To je krásné! Moc se mi líbí ten růžový akcent, působí roztomile, ale zároveň decentně :)
  Adéla

  OdpovědětVymazat