středa 9. září 2015

SAHARA Zahorie (Senica, SK) 2015

Doslova saharské podmínky čekaly na návštěvníky letošního ročníku velkolepé vojensko-historické akce SAHARA 2015. Tak jako vloni, i letos to byl neopakovatelný a především autentický zážitek, který jinde nezažijete. Téměř čtyři tisíce návštěvníků měli možnost shlédnout poslední boje zbytků německé armády z roku 1945 v oblasti Jižní Moravy. Dechberoucí přírodní scenérie, nyní bitevní plocha, nabízí divákům opravdu jedinečné představení. A to nejen na zemi, ale i v oblacích (o které se postaral výborný RetroSky Team se svými letouny).
Foto: Jiří Kaplan (jen malý zlomek z celé bitevní plochy - německá obrana)

Nejen rekonstrukce bitvy, ale i spousta vojenské techniky a především perfektně propracované vojenské tábory dopomohly návštěvníkům nasát trochu dobové atmosféry. K programu jsme již "tradičně" patřili i my se svými dvěma přehlídkami. Výjimečně jsme tentokrát byli součástí i jedné z doplňujících ukázek, věnovaných Československé lidové armádě - aneb jak mladé dámy z 8O. let zabloudily ve své Škodovce a nechtěně vjely do vojenského prostoru přímo v době cvičení lidové armády.
Foto: Marián Bartoš (právě nás zastavila vojenská policie a VB)


Opět jsme měly tu čest zahajovat slavnostní defilé celé akce. Na druhou stranu to bohužel byla ta chvíle, která se na nás podepsala nejvíce. Dlouhý pobyt na ostrém slunci zanechal své následky, což je patrné na většině následujících fotografií.
Foto: Jiří Kaplan (čekáme na zahájení defilé)


První páteční přehlídka byla stejně jako loňský rok věnovaná (lehké) recesi i nadsázce a hlavně fenoménu PIN UP. S heslem "Join the pin up, see the world" mohli účastníci zažít krátkou exkurzi skrz státy i kontinenty.
Foto: Viktor Fiker (Susannka, anglická školačka a její ukradené lízátko)Ačkoliv měla v sobotu následovat přehlídka "Tváře kabaretu 194O", kvůli technickým problémům jsme nakonec museli předvést uhlazenější přehlídku Kristian, která měla kupodivu neuvěřitelný ohlas. Budu mluvit přesně, největší úspěch sklidil samotný "Kristian" :))

Fotografování ve vojenských táborech, kdy Hanička už chytá docela nepřirozenou barvu.
Foto: Viktor Fiker (modrá vs. modrá/pin up vs. vintage)


Dovolím si citovat jednoho uživatele facebooku: ,,Jak přijít o nohu ve velkém stylu" 
Foto: Viktor Fiker Ten moment, kdy najdete Mishu :-D
Foto: Viktor Fiker


Párty v sovětské zemljance. (Zuzanka se tady asi nekamarádí)
Foto: Viktor Fiker


38°C ve stínu, prach, zmatek a shon, absolutní únava a vyčerpání... ale bylo to jedním slovem SENZAČNÍ! Děkujeme SAHARO, příští rok zase!!!
Foto: Jiří KaplanTolik pro dnešek, příště o Novojičínských slavnostech (a taky o retro dovolené, Škoda srazu v Pasohlávkách, o tom proč mám tak zjizvenou nohu a nebo o tom, kterak jsem zase ke štěstí přišla:))
Krásný zbytek dne Y.DM:)
P.S. Ještě poslední fotka - od Vikiho, která se mi zdá býti prostě skvělá, až je jí škoda nezveřejnit tady na blogu!!! :))

2 komentáře :

  1. Vypadá to moc pěkně, ale to horko muselo být příšerné :( Máte můj velký obdiv. Měla jsem v plánu tentýž víkend se zúčastnit jedné akce, nakonec mi to nevyšlo, ale možná je to dobře, v tomhle počasí bych se tam asi uvařila :D

    Adéla

    OdpovědětVymazat