čtvrtek 13. srpna 2015

To nejlepší z analogu

Dnes bych s Vámi ráda sdílela ty největší perly z analogového fotoaparátu. Samozřejmě, posouzení je čistě na Vás, nicméně já vybírala fotografie, které mě subjektivně oslovily ze všeho nejvíc. Není jistě překvapením, že 90%  těchto "drobných uměleckých dílek" je od našeho dvorního fotografa Adama

Protože jste velkou část těchto fotek mohli vidět i na našich facebookových stránkách, začínám tedy nepublikovanou fotografií, která výjimečně nepatří Adamovi, ale jinému talentovanému autorovi. Obrázky jsou pořízeny aparátem Praktica a vznikly jako doplněk k předchozímu článku o venkovské módě.


Tentokrát Adamovo dílo, pořízené jeho oblíbeným aparátem Leica, na které se doteď nemohu vynadívat. Krásná Susanne se svým koněm, zachycená v geniálních barvách i  momentu. Susanne má na sobě rovněž oděv s výraznými svérázovými prvky. Nenechte se mýlit šátkem s typickým uzlem ve vlasech, který je teď tolik oblíben moderními pinupkami. Ještě před 2. světovou válkou to byl oblíbený a hlavně praktický doplněk k neformálnímu/pracovnímu úboru a to nejen v Americe, ale i v Evropě.


Snímek krásné zpěvačky Kateřiny, pořízený během natáčení dokumentárního filmu na Slovensku, patří mezi mé nejoblíbenější Adamovy portréty. Decentní městská móda 4O. let perfektně sedí k její vizáži mladé městské dámy.


Dechberoucí fotografie z našeho dobového výletu skrz rakouské Alpy. Těžko vybrat z té spousty úžasných momentek nezapomenutelné dovolené. Jednoduché šaty i účesy jsou snad stejně svěží, jako okolní prostředí :)


Další fotografie, která vznikla během natáčení v Bratislavě. Tentokrát Andrejka, nachytaná u keříku. Na sobě má vyloženě dívčí oděv, ačkoliv její výraz tomu tolik neodpovídá :)


Susanne s pejskem je prostě tak roztomilá, že jsem ji tady dát musela.


Stejně tak jsem musela přidat i fotografii, která jasně dokazuje, v jakém prostředí/oblečení/stylizaci se cítím nejlépe :)


A poslední fotografie na závěr, pořízená Prakticou v čerstvě sklizeném poli.

A co Vy? Fotíte ještě na analogový fotoaparát?

Na závěr bych chtěla poděkovat za překrásné fotografie, na kterých máme tu čest být. Nemusím připomínat, nakolik je v dnešní době náročné fotit na klasický film. 
Také bych chtěla poděkovat za velké ohlasy na předchozí článek jak tady, na facebooku i do mé emailové schránky. Mnohokrát děkuji a slibuji, že se brzy k této tématice vrátím. Dnes to byl jen kratší, odlehčující příspěvek, protože na tom časově nejsem nejlépe, ale už pro Vás chystám další z informačních příspěvků nejen o tehdejší módě :)

Krásný zbytek dne Y.DM:)

6 komentářů :

 1. Všechny jste krásné,ale bohužel slečna Zuzana se mezi Vás nehodí....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme :) Možná by mě zajímalo, proč se mezi nás Susanne nehodí? Je pravda, že každá jsme naprosto jiná, ale třeba právě proto si výborně mezi sebou rozumíme :) A zrovna Zuzka má obrovské osobité kouzlo a charisma :)

   Vymazat
 2. Moc pěkné fotky. Opravdu nechápu, proč by se Zuzana mezi vás nehodila. Naopak její fotka s koněm a folklorními prvky na oblečení patří mezi mé nejoblíbenější! Přijde mi velmi autentická.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně taky, byla jsem z té fotky unešená a pořád jsem!! :)

   Vymazat
 3. Krásné. Nic proti digitálním přístrojům, ale ty klasické mají něco do sebe, už jen ten proces vyvolávání fotografií. Mé nejoblíbenější jsou poslední dva snímky, působí velice autenticky a vyzařuje z nich nepopsatelná atmosféra...
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, analogové mají takové jiné kouzlo a vlastně vyvolávání fotek je takové kouzlo samo o sobě :D To mě těší, vyřídím to autorovi, určitě bude moc rád :)

   Vymazat