středa 23. září 2015

Kabaretní/divadelní (foto) makeup ze 4O. let

Právě chystám věci na páteční vystoupení v Petržalce, kde bude probíhat další ročník Mobilizace (1938). V rámci akce chystáme doprovodný program laděný do luxusní kabaretní společnosti z přelomu 3O. a 4O. let.
A to mě inspirovalo k dnešnímu návodu na kabaretní/divadelní líčení. Musím zdůraznit, že se nejedná o make up na běžné nošení. Ke kabaretnímu looku patří i perfektně upravený a dostatečně výrazný účes, který si na mě dnes musíte domyslet :)

Opět první fotografie původního stavu, tentokrát vyloženě pro srovnání, jaká kouzla dovede silná vrstva make upu.Základem pro kabaretní líčení je perfektně sjednocená pleť, přirozeně světlá. Opálené tóny tolik v kurzu nebyly. Jak můžete vidět na prvním obrázku, já bohužel kompaktní barvu po celém obličeji nemám, takže si nevystačím s BB krémem ani samotným korektorem, musím natřít sjednocující make up po celém obličeji = hoodně paštiky.
Celé oční víčka jsem přepudrovala bílým stínem a větší intenzitu jsem přidala kolem linie obočí a ve vnitřím koutku oka. Na záhyby očních víček jsem nanesla tmavý stín, který jsem rozetřela směrem k obočí. 


Do tmavého stínu jsem zapracovala modrý stín, který jsem nanesla směrem od vnějšího koutku.
Linii řas jsem obtáhla tekutou linkou. Taky jsem se pustila do "rámu obličeje" - z mého neviditelného obočí jsem vykreslila pravidelné obloučky. A taky jsem nezapomněla na pihu (ve tvaru srdíčka), která je symbolem kabaretní show.


Konturování obličeje tmavými stíny vynechávám. Na bledou pleť patří pouze růžová tvářenka. Rty, pokryté jemnou vrstvou make upu, jsem namalovala co nejdrobnější a s ostrými liniemi.A takhle v kontrastu BW - inspirováno dobovými fotografiemi :)


Krásný zbytek večera Y.DM:)

2 komentáře :

  1. Moc pěkné, na té poslední fotce vypadáte opravdu jako ze starého filmu :)
    Adéla

    OdpovědětVymazat