středa 30. září 2015

Petržalská mobilizácia 2015

Nebudu čekat až se k nám dostanou oficiální fotografie z akce, které stejně zveřejníme na našem facebooku, ale už teď se pochlubím krátkým reportem z víkendové akce v bratislavské Petržalce - Mobilizace 2015. Chladné a deštivé počasí sice nevylákalo moc nadšenců k návštěvě opevnění, ale ti, kteří se nenechali odradit zimou ani  deštěm, rozhodně nelitovali.
(foto K. Adamusová)


Vyšperkované ukázky z období mobilizace v roce 1938 i rekonstrukce bojů z druhé světové války mohli vidět návštěvníci muzea v Petržalce. Mimojiné celou akci doplňoval bohatý doprovodný program. Nejen pánové se pobavili u dobového boxu a nejen dámy mohly obdivovat dobové šaty při módní přehlídce  Prvorepublikové módy. Vyloženě pro odlehčení předvedla naše skupina variaci na dobový kabaret v kulisách stylové kavárny. 
(foto KVH Domovina)


Historické ukázky se zúčastnilo hned několik armád, včetně maďarské armády a slovenské Hlinkovy gardy, což byla pro mě vůbec první příležitost prohlédnout si jejich uniformy. (Zuzanka mě domalovala na fotografii, prý aby mi to nebylo líto, že tam zrovna nejsem).
(Foto kvh Domovina)


Protože jsme původně měly jít do ukázky jako posádka historického automobilu, vymódily se dámy do kostýmů té nejvyšší společnosti. To nám samozřejmě dalo pořádně zabrat v blátivém terénu a věřím, že jsme musely vypadat maximálně komicky (balancujíc v lodičkách nad blátem a kalužemi).
(selfíčko z fotoarchivu Kačenky)


Abyste mi věřili, že jsem tam byla také, tak přikládám i svou fotografii od pana Kováčika, kde jsem už dostatečně promrzlá a unavená. Párty den předem na hotelu byla opět výjimečná.


Závěrem bych chtěla dodat skromné poděkování Adamovi, našemu fotografovi a hlavně věrnému partnerovi, který se o nás opět pečlivě staral (tentokrát musel sám, má drahá polovička byla v práci). Ale vše si nechám až na samostatný příspěvek, kde bych ráda shrnula letošní sezónu.
(Foto K. Adamusová)
Tímto bych chtěla poděkovat pořadatelům za pozvání a péči, kterou nám věnovali. Bylo nám ctí se účastnit této akce, kterou jsme si i přes nepřízeň počasí užili na maximum. Opět se potvrdilo pravidlo, že v dobré společnosti je zábava za každých podmínek, takže děkuji dámy a Adame :)
Krásný zbytek večera Y.DM:)

Žádné komentáře :

Okomentovat