pondělí 14. prosince 2015

Zimní móda bez sněhu

Konečně trochu přituhlo a já se tak bez ostychu oblékám do různých kožešinek, aniž bych sklízela pohoršené pohledy okolí (teda ty zarputilé ochránce zvířat, co mnohdy nerozeznají pravou a umělou kožešinu nepočítám). A tak začínám zlehka, nejprve kožešinovými límečky. Ale začnu od základu a tím je kabát. Pamatujete si, jak jsem si před nedávnem stěžovala, že nemůžu ŽÁDNÝ ale vůbec ŽÁDNÝ nikde sehnat?


Ve chvíli, kdy jsem byla smířena s tím, že ztrojnásobím svůj plánovaný rozpočet na kabát, protože úplně jednoduchý dvouřadý a v pase projmutý prostě nikde není (viva la 7Os kolekce, které okopírovaly všechny řetězce), náhodou jsem natrefila na tenhle. Přesně podle mých představ. Naprosto jednoduchý, takže na něj připínám všechno počínaje kožešinami a brožemi konče. A taky stál zhruba třetinu, než jsem na první pohled počítala. Takže komu se taktéž líbí, zamiřte do Oodji, mají je i v béžové (avšak to si ke své povaze dovolit nemohu :D )


Jak jsem psala, pravidelně na límec připínám kožešinové límce různých barev i velikostí, nebo originální látkové brože, které na tmavém podkladu vytváří neuvěřitelně efektní kontrast.


(Dnes bohužel převládají pouze portréty, protože v té mlze foťák nic jiného nezvládal - viz rozmazaná fotografie postavy výše). Ke kabátu jsem si po spoustě let nasadila plstěnou baretku, která ležela na dně skříně. Její původní tvar byl trochu jiný, ale po vzoru mých dalších pokrývek hlavy jsem ji splácla, aby mi nedělala z hlavy květák. To je kupříkladu věc, která mě nepřestane nikdy udivovat. I sebe ošklivější a neforemný klobouk jde vždycky vytvarovat tak, aby vypadal dobře. Samozřejmě, nejlépe to zvládají zkušené modistky, ale když už není zbytí, NĚKDY se to povede i doma :))


Mno a aby těch obličejů nebylo málo, tak ještě jeden poslední. Detail líčení a účesu. Jeli jsme zrovna na rodinnou oslavu, takže mám na sobě trochu více paštiky, než obvykle. Bystré oko si možná povšimne, že si nechávám trochu narůst vlasy, abych je mohla lépe zpracovávat natáčkami k variabilnějším účesům 40. let.
Tolik pro dnešek a přeji krásný zbytek večera
Y.DM:)

9 komentářů :

 1. Týjo, Vám to vždycky tak MOC sluší! Tahle doba Vám prostě sedne! A ano, všimla jsem si, že si necháváte dorůst vlasy. Na 40. to chce opravdu mít vlasy delší, než byla délka v 30. letech. Já cca před 3 měsíci své vlasy oplakala :-( Měla jsem je délkou zhruba jako Vy a nějakým nedorozuměním se stalo, že mi je kadeřnice nejenže ustřihla na minimalistické mikádo 20. let, ale navíc, a to je horší, mi je vzadu "vybrala" úplně nakrátko. Doslova na 2 cm. Tak teď čekám, čekám, čekám a čekám :-( Petra

  PS: Kabát vypadá jako perfektně variabilní. Dobrý kup :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Tuhle dobu mám taky nejraději :) Jaaj, někdy je s kadeřnicemi horší domluva (taky jeden z důvodů, proč se vždycky nakonec stejně ostříhám sama:D) Nicméně jsem si všimla, že čím kratší vlasy - tím rychleji rostou, takže na jaře už určitě krátký střih nepoznáte :) D.

   Vymazat
 2. Dášenko vy jste nádherná, jako z růže květ. Ale proč se už vůbec neusmíváte? Vypadáte smutně a moc mi chybí ten váš rošťácký pohled a úsměv na rtech. Krásné Vánoce z Kolína :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím do Kolína. Ten den jsem byla hodně unavená, smutná nejsem, jen je toho teď hodně :) Krásné Vánoce!

   Vymazat
 3. Krásný kabát, jeden z mých zimních kabátů je velmi podobný a taktéž ho nosím s menší kožešinou v přírodní barvě (tedy nosila bych, v téhle každoroční parodii na zimu prakticky nemám příležitost... :( ). Jinak také jsem si minule všimla, že máte delší vlasy. Podobný účes jsem v dobách mé dlouhé hřívy také nosívala, teď už pár let zůstávám věrná krátkému mikádu :)
  Přeji hezký víkend,
  Adéla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Parodie na zimu :D Hezké, pobavilo mě :D Ale souhlasím, není to ono, vzít si v tomhle počasí kožešinku. Heh, je spousta lidí, co můj účes nazývá krátkým mikádem, je milé, že Vy tomu zas říkáte dlouhá hříva :) Krásný večer D.

   Vymazat
  2. Skutečně? Tak to by mě zajímalo, co by řekli na moje vlasy v délce po uši :D Jsem ráda, že Vás mé rozhořčené přirovnání pobavilo :D Současné počasí je skutečně spíše na jarní kabát... I když nedávno jsem oblékla kožešinu k šatům na večerní akci a jak jsem za ni později večer při procházce městem byla ráda! :)
   A.

   Vymazat
 4. Moc ti sluší tyhle "panenkovské" lokny. A klobouček je vskutku nádherný :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, natáčky dělají s člověkem divy! Obzvláště mně přidávají lokny pár kilogramů v obličeji :D Klobouček byl takový experiment a nakonec vypadá fakt dobře, až se sama divím :)

   Vymazat