sobota 2. ledna 2016

Co mi rok 2015 dal a vzal

Nastal Nový rok a pro mě klasické období bilancování, nad vším, co se za celý rok odehrálo.
Nebudu se tady příliš zaobírat tím, že to byl pro mě jeden z nejnáročnějších roků vůbec, kdy se ze dne na den otřásla má půda pod nohama a najednou bylo všechno jinak. Během jediného roku jsem několikrát přehodnotila své dosavadní stanoviska a hodnoty. Jedno z mála však zůstává, ba se prohlubuje, a to je má neskutečná vášeň k období dávno minulému.Začátek roku byl výjimečný tím, že se k nám přidala Susanne a definitivně i Andrejka.  V té době se začalo velmi intenzivně formovat naše "nové" jádro, které zůstalo až dodnes. Absolvovali jsme svou první prezentaci na veletrhu, ale také zpopularizovanou přednášku o dobové módě a kultuře. S odstupem času vnímám, že přednáška se doteď drží obrovskému ohlasu, takže jsem si jistá, že ji zopakujeme i letos (a to nejen na zlínském fashion weeku :))Poprvé jsme si vyzkoušeli oživený dobový kabaret s tancem a zpěvem na zámku v Kravařích, kde se nejprve osvědčila Misha a posléze i Andrejka a nakonec i slečna Kateřina, kterou jsme definitivně a s radostí přibrali do týmu. Obrovské štěstí je, že každá z nich zvládá úplně jiný repertoár, na kterých jsme postavili naše představení (nikoliv přehlídku) pro příští rok. Především já jsem si splnila své loňské cíle a to bylo rozšířit naši působnost na období až do 80. let a především natočit svůj první videoklip (odkaz zde:hhttps://www.youtube.com/watch?v=ZWxXvwvhRAw)Tímto končí oficiální stránka věci i upravené fotografie z focení :)) Teď trochu z jiného soudku. Velký obrat pro nás nastal, když se Mishi v listopadu narodilo miminko, překrásná holčička přišla na svět jen pár hodin po našem odjezdu z Košic, kam jsme Mishu přijeli navštívit. (Neuvěřitelné, Misha s námi běhala po kavárnách a neúnavně nás vodila po kouzelném historickém centru Košic, jako by se nic nedělo:)). To byla další z hromady událostí, která nás stmelila dohromady, ačkoliv jsme každý na jiném konci republik.Nesmím vynechat ani obrovské zásluhy našich gentlemanů. Jakuba a Adama, kteří se o nás nepřetržitě starali, zařídili hromadu věcí a především mě (a vlastně nejen mě) morálně podporovali v méně veselých chvílích. Během uplynulého loňského roku nám o více než sto procent vzrostl počet fanoušků na našich facebookových stránkách a podařilo se nám úspěšně navázat spolupráci s jinými, tématicky podobně zaměřenými skupinami. Velkou radost mi dělá, že mnoho z nich působí na sousedním Slovensku.


Nebude chybět ani (ne)oblíbená statistika. Začnu nejpopulárnějšími články. Krom toho, že se stále (pro mě nepochopitelně) drží fotostory o dvou soudružkách a také návod na kladenou vlnu, tak v loňském roce nejvíce bodoval návod na dívčí styling 40. - 50. let. Nevím, zda to bylo publikovaným článkem, nebo jen náhodou, ale obrovskou radost mi udělalo, když jsem na páru akcích viděla slečny se stejnou stylizací.
Druhým nejčtenějším článkem byly čtyři body, co byste měli vědět o pinupu. Také nevím, zda to byla náhoda či ne, ale stejnou citaci o pinupkách a A. Muchovi jsem objevila v jednom lifestylovém magazínu :D
A do třetice všeho dobrého jste si oblíbili článek s perfektními fotografiemi od K. Adamusové o tom, jak se dvě protektorátní slečny vydají na procházku.

Nezapomínám ani na statistiku vyhledávání.
Největší publikum čtenářů je samozřejmě z Čech a Slovenska, ale velkým překvapením (v řádech tisíců) jsou čtenáři z Jižní Korei (?!). Nejvyhledávanějšími hesly byly Dasha Marlen, účes 40. léta a pánská dobová móda. Nevynechám ani ty "nejpodivnější" vyhledávané dotazy. Opravdu mě zarazilo vyhledávání pod heslem "Dasha Marlen velikost košíčků" (jako jakých košíčků? třeba do lesa na houby?), naopak mě vůbec nepřekvapilo "lolitky v punčochách" nebo "rudá rtěnka na těle".


Závěrem se rozloučím dnešní fotografií u sněžného děla :D Abych ve zkratce popsala průběh mých silvestrovských oslav, které krásně a názorně ilustrují můj aktuální časový fond: 
čtvrtek: Oslavy v Prostějově a poté v přilehlé obci, obojí nafotit a okamžitě napsat články. Je devět hodin večer a my vyrážíme na dobového Silvestra do Němčan u Brna. V deset jsme na místě. Skvělá párty, úžasná společnost (já nepiju). Ve tři ráno vyrážíme do Olomouce. V osm ráno sněží a já obvolávám silničáře a taky mluvčí policie, jak dopadly silvestrovské oslavy. O hodinu později vyjíždím na novoroční výšlap na jeden z hanáckých vrcholků (4 km do kopce po ledě, po 3 hodinách spánku). Narodilo se první miminko v regionu, zpovídám a fotím šťastnou maminku. Domů se dostávám v šest večer a píšu článek z novoročního výstupu. Dnešní ráno je klidné, vyrážím na padesát kilometrů vzdálenou sjezdovku zachytit start lyžařské sezóny. Zima je tady, nádhera! Mám čas napsat tenhle článek :)

Přijměte prosím mé poděkování za Vaši přízeň a i za to, že jste ten šílený článek (který jsem psala asi dvě hodiny) dočetli až do konce. Taky chci poděkovat všem z naší "smečky". Nebýt jejich odhodlání, už dávno bych to zabalila :) Krásný Nový rok Vám přeje Y.DM:)5 komentářů :

 1. Krásný článek jako vždy a mně nezbývá, než Vám popřát mnoho úspěchů, štěstí, lásky i zdraví do roku nadcházejícího :) A samozřejmě hodně fanoušků Vaší práce :)
  S pozdravem
  Jacqueline Bel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mnohokrát a Vám přeji totéž. Krásný Nový rok a spoustu úžasných zážitků ve "vintage" duchu :)
   Krásný den D.

   Vymazat
 2. "Dasha Marlen velikost košíčků" :D :D :D odpadnem, ale nečudujem sa tomu :) Krásny článok!!
  Drew's Beauty

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasné fotky, hlavně ta první, vypadá tak nějak nadpřirozeně, jako byste stála na vodní hladině. Kombinace divoké přírody a elegantní dámy bude vždy velice působivá :) Mishe moc gratuluji :) A přeji Vám v novém roce mnoho úspěchu a celkově jen to nejlepší :)
  Hezký den,
  Adéla

  OdpovědětVymazat