neděle 24. ledna 2016

Móda v tónech fialové a pozvánka na zlínský Fashion Point

S politováním musím uznat, že doby, kdy jsem mohla bosá a v tílku dovádět v čerstvém sněhu jsou nenávratně pryč. Ne, že bych něco podobného prováděla minulý víkend, ale přesto se na mě to plesové bujaření nemile podepsalo. Od pondělí jsem sváděla lítý boj s chřipkou, abych jí v pátek definitivně podlehla i s třešničkou na dortu, když mi odešly hlasivky. 
Můj drahý si pochvaluje tichou domácnost a já střídám polohu tuleního mláďátka v posteli s horkým čajem a polohu za volantem, protože na mě samozřejmě vyšel pracovní víkend... A tak mám alespoň čas sepsat nový příspěvek :)


Fotografie vznikly ještě předtím, než nás zasáhla ta "sněhová kalamita" a počasí bylo obzvláště překrásné. Moje aktuální naladění mě tentokrát zavedlo do tlumených barev, které jsem rozbila modrým šátkem. Vlastně, jiný jsem v té chvíli ani neměla po ruce a zoufale jsem potřebovala zakrýt mastné vlasy a chřipkoidní opuchlost, na kterou už je zvyklá jen má rodina a Vy, drazí čtenáři :D


Dnes mám na sobě hned dva "true vintage" kousky. První nemusím představovat, je jím originální 40s sukně s ostrými sklady (o které jsem se teď mimochodem dočetla, že se v rámci válečné módní vyhlášky cc41 nesměla nově šít). Druhý kousek už v rámci nadsázky řadím taky do retro šatníku a většina z Vás jej bude mít doma. Úpletový rolák, který měla snad každá žena, když před (tuším) sedmi lety ovládly VŠECHNY konfekce fialová a tmavě zelená barva. 
(Hned po zmáčknutí spouště jsem si kýchla tak, že ze vzdáleného smrku spadly tři šišky, nedělám si legraci :D Mno, bohužel je to jediná fotografie, kde je dobře čitelný střih sukně)


Nakonec nesmí chybět ani ten kýžený "ruská Marfuška styl", kterým jsem úspěšně zamaskovala neupravené vlasy i opuchlé rudé oči, když už to bylo opravdu nevyhnutelné :D


Snad alespoň Vy si užíváte plesové sezóny v plném proudu a třeba se rádi podělíte s fotografiemi večerních toalet na našem facebooku https://www.facebook.com/czpinup/, nebo ke mně do mailu, budeme moc rádi :)

A nakonec - pokud jste ještě neměli mých řečí dost, můžete si přečíst rozhovor s mou maličkostí pro zlínský Fashion Point, projekt univerzity Tomáše Bati plný módy a designu, kde budu mít přednášku na téma základních prvků módy v průběhu 20. století. Rozhovor zde: http://fashionpointzlin.cz/historie-mody/

Krásný zbytek dne Y.DM:)

2 komentáře :

 1. To byla ještě "arktická zima" v plném proudu, ach jo :D Nádherná kombinace, nemůžu si pomoct. Prostě v jednoduchosti je krása. A ta lakovaná kabelka ♥ ... můj bože, nutně potřebuji! :D Podobně vypadá i můj oděv na běžný den. Sukně tohoto střihu jsou velmi pohodlné a také mám skoro stejný svetr.
  Přeji hezký víkend a brzké uzdravení :)
  A.D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem jenom ráda, že zima mizí, ať už je jaro! :D Pochlubte se taky někdy svou fotografií na běžný den :) Ráda bych konečně sestavila příspěvek o dalších "vintage dívek" v Čechách :)

   Vymazat