pátek 5. února 2016

Jak jsem odložila zimní kabát

Je teprve začátek února, ale počasí venku se mě spíš snaží přesvědčit, že každou chvíli vykvetou sněženky. Teploty mnohdy sahají vysoko nad deset stupňů a tak mě baví sledovat, jak se s tím vypořádáme po té "módní stránce". Na jarní outfity si ještě moc lidí netroufá a tak i v takřka dubnových teplotách přetrvávají zimní kabáty a kulichy. Já nejsem výjimka, ačkoliv na poslední procházku před západem slunce jsem oblékla jen vlněné sáčko.


Malou změnou možná bude i netradiční účes, který jsem v mládí nosila relativně často. Tak zvanou korunu slávy/krásy, jak se dva spletené a nahoře sepnuté copy nazývají jsem si zamilovala po shlédnutí novějšího remaku Lolity. S "přibývajícími léty" se k němu začínám zase vracet a s radostí objevovat ty poslední dívčí stopy, které jsem v sobě ještě nezapudila. Zpátky k účesu, který se nenosil jen v Americe, ale populární byl také v Německu.


Protože jsem tentokrát nenasadila klobouk, vlasy jsem ozdobila látkovými květy. Béžová dekorace taky elegantně zakryla konce připnutých copů. Určitě jste si všimli i té překrásné brože, kterou jsem dostala na narozeniny od Susanne a kterou jsem si nemohla jinak, než zamilovat. Mladým dívkám příliš honosné brože nepříslušely. Nosily dřevěné, skleněné či látkové ozdoby s hravými motivy květin či ovoce. Na západě nejvíce frčely třešně a fialky. V dnešní době je všechno jinak a tak mi snad odpustíte kombinaci perlových náušnic s výraznou broží k dívčímu outfitu.


Snad jsem Vás trochu navnadila na (doufejme) přicházející jaro a také na letošní sezónu, která se pro mě ponese tak trochu v lolitovském duchu :))

Krásný zbytek večera Y.DM:)

4 komentáře :

 1. Jsi tak krásná! Ten účes ti moc svědčí! A outfit super! Já stále nosím kabátek, ale takový slabší, s puntíky, ten je na teď fajn :-) Těším se na jaro! Snad nebude sníh v dubnu jako loni :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, vážím si takového komplimentu :) Já právě přemýšlím nad koupí nějakého trenčkotu, puntíky prostě nestárnou :)

   Vymazat
 2. Krásný účes i líčení, vypadáte jako panenka. I oblečení se mi líbí samozřejmě, zrovna moje oblíbené barvy :) Já si na jarní kabát ještě netroufám, často se mi stává, že se zdržím venku do večera, a to bych pak v trenčkotu asi umrzla :D
  Hezký večer,
  A.D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Hodně dělají i ty nalepovací řasy, které jsem si po dlouhých letech nasadila :) Souhlasím, večer je zima, ale zas když zasvítí slunce, je mi líto vycházet ven v zimním kabátě :)

   Vymazat