úterý 13. prosince 2016

Naše oslava Vánoc v roce 1941 na Fortu XIII v OlomouciSvátky klidu, pokoje a hlavně míru. V takovém duchu se nesl náš historicky první vánoční večírek, tentokrát zasazený do roku 1941. Ačkoliv všude okolo zuří nejhorší konflikt v dějinách novodobé historie, my jsme si našli ukrytou oázu klidu, kde žádná politika a přesvědčení nemají své místo a tajně jsme oslavili ty nejkrásnější svátky v roce.


Hořkou pachuť doby připomínaly pouze potravinové lístky, bez kterých nebylo možné si zakoupit maso k večeři, a které za malou službu či informaci "šmelil" jeden z přítomných. Atmosféru rozvířil také poplach, ohlašující letecký nálet a půlnoční kontrola dokladů protektorátním četníkem a "mužem v koženém kabátě".


Ani úsporná opatření nestála v cestě tomu, aby dámy vytáhly své večerní róby a ohromily tak svou přítomností celou společnost. Povšimněte si těch prvorepublikových účesů, nádhera, co víc si přát!


Nezaháleli ani pánové, jejichž tmavá večerní saka už dlouho nespatřila světlo světa a nyní se ukázaly v celé své krásy...I gentlemani v uniformách vyvedli své půvabné protějšky, aniž by se o tom dozvěděl kdokoliv z velení. Tento večer jde národnost, politika i příslušnost stranou.


Uff, tak je to za námi! :) Náš první tematický večírek s malými úlohami pro každého účastníka. Bylo to náročnější, než jsme si představovali, ale výsledná zkušenost je mnohem lepší, než nás vůbec mohlo napadnout. Ani tentokrát se nám nevyhnul časový skluz, který jde vidět na "účesech". Nevyhnulo se nám ani detailní domyšlení některých rolí, kterým nepřišli sparing partneři.


Nevzlétly všechny lampiony štěstí a na toalety bylo potřeba jít na druhou stranu areálu. Ale přesto to byl úžasný zážitek, který překvapoval od samého zahájení. Počínaje tím, že jako první došel kmínový likér (vážně jsme netušili, že tohle někdo bude pít?!) a pohanková kaše (vážně jsme netušili, že tohle bude někdo jíst?!).


Vůbec by nás nenapadlo, co všechno byli hosté schopni nabídnout za potravinové lístky :D
A už vůbec jsme nečekali, jak perfektně připravení návštěvníci dorazí.


Ale největší překvapení stejně byly reakce účastníků, které nám udělaly obrovskou radost. Už teď vím o spoustě věcech, které příště uděláme jinak a co naopak zachováme. Prostory Fortu XIII skýtají neuvěřitelnou škálu možností, které lze vytěžit mnoha způsoby, nemluvě o výborné osádce, která se velkou měrou podílela na uskutečnění večírku a za to jim patří obrovský dík.


My jen věříme, že si zachováte stejnou přízeň i do příštího roku, kdy společně oslavíme "květen 1945". A to nejen svou účastí, ale třeba i zapojením do organizačního týmu :)
MOC DĚKUJEME! VAŠE PINUPKY XXX


Za krásné fotografie vděčíme Marku Gerhardovi a Robertu Krausovi. Více fotek na našich stránkách: www.facebook.com/czpinup1 komentář :

  1. To je krásné. Škoda, že jsem se nemohla zúčastnit, alespoň si o tom ráda přečtu :) Náhodou pohanková kaše je skvělá, hlavně k snídani :D
    Moc vám fandím v tom, co děláte :)
    Amelia D.

    OdpovědětVymazat