úterý 9. května 2017

Jak jsem strávila ty nejkrásnější Velikonoce

Jak už to tak bývá, původně jsem na dny velikonočního volna měla úplně jiné plány. Těšila jsem se na třídenní zahraniční dovolenou, která padla jen pár dní před chystaným odjezdem. Narychlo jsme se však domluvili se zbytkem naší smečky a zorganizovali "válečnou poradu" před nadcházejícími přehlídkami, kterých se letos nakupilo víc, než jsme plánovali.


A vyklubal se z toho další z úžasných víkendů s úžasnými lidmi :)
Možná si dovedete představit jak to mohlo vypadat, když náš malý byteček dva dny obývalo naráz sedm lidí (z toho pět ženských), kočka a dva potkani...

(jen pro příklad: Dlouho do noci jsme intelektuálně debatovali, sázeli se o největší obvod hrudníku (vyhrál Martin), čtyři hodiny vybírali, co si oblečeme druhý den na sebe...)

V plánu jsme totiž na druhý den měli návštěvu rožnovského Muzea v přírodě - skanzenu. O Velikonocích zde tradičně probíhají starobylé jarmarky a ukázka řemesel. Velkým překvapením bylo (nečekaně), že se nám nepodařilo dostat ani ke vstupu, natož zaparkovat. Celé město ochromil totální nával návštěvníků, takže po čtyřiceti minutách projíždění a hledání volného místa jsme to vzdali.

A to bylo vlastně to nejlepší, co nás mohlo potkat. Zavítali jsme totiž na nedaleký Zámek Lešná, kde budeme mít již brzy módní přehlídku v rámci Květinových slavností.


Ani by nás nenapadlo, jak vřelého přivítání se nám dostane :) 


Kdo z vás, drazí čtenáři, ještě zámek nenavštívil, měli byste to napravit. Už jen kvůli neuvěřitelně milé paní kastelánce a průvodkyním.


Navíc na zámku právě probíhá výstava s názvem "Hvězdy stříbrného plátna. 
Mezi vzácnými exponáty tak naleznete například kabelky Adiny Mandlové, šperky Nataši Gollové, slavnostní frak Oldřicha Nového (řekli byste, že to byl docela prcek? :)) a mnoho dalšího. 
My jsme si ji ujít nenechali.


Na své si přijdou i milovníci starých fotoaparátů a rádií, kterým je věnována zvlášť jedna expozice.


Někteří si možná ještě vzpomenou, že kdysi dávno jsme již na zámku přehlídku měli. Já osobně na to vzpomínám tuze ráda :)


Ten den pršelo a zámecké komnaty i zahrada zely prázdnotou. Připravovaný program se z větší části zrušil a my počítali, že budeme mít přehlídku pro tři návštěvníky, kteří náhodou přišli na prohlídku zámku.


Šli jsme se převléct a nachystat se. Když začala hrát hudba, procházela jsem jako první dlouhou chodbou, která byla plná natěšených diváků, co se na nás přišli podívat. Sotva se poskládali kolem dlouhého "mola" i do hlediště v hlavním sále.


 Takové byly naše divoké začátky, plné pokusů a omylů, přesto neuvěřitelně krásné :) Snad to bude stejně nezapomenutelné, jako tehdy před čtyřmi lety.

A právě proto se o to víc těším na nadcházející přehlídku, kterou přizpůsobíme tématu aktuální výstavy - tedy počátky kinematografie v dobách černobílého filmu. Diváci se mohou těšit na průřez od r. 1910 - 1950.


Pokud akce zajímá i Vás, zapište si do diáře termín 20. 5. 2017 :)


Krásný zbytek večera Y.DM:)
 

Žádné komentáře :

Okomentovat