neděle 28. května 2017

Jdeme do toho zase :) Kalendář ke 100. výročí založení Československa

Ačkoliv už dobře víme, kolik to dá práce, zabere času a zničí nervů, stejně jsme se odhodlali :) Letošní a především příští rok se pro nás ponese v duchu 100. jubilea. Tedy toho významného výročí vzniku naší republiky, ke kterému chystáme nejen interaktivní přehlídku z průřezu celého století, ale především kalendář s tematickým zachycením každé dekády a významných událostí.Včera jsme se poprvé vrhli do focení, kterému předcházelo asi půlroční plánování, přípravy a rozhodování, jestli se do toho vůbec pustíme. Naše vize se totiž ukázala jako vcelku komplikovaná, takže během focení procestujeme hezký kus Moravy.


O fotografie se postará skvělá Vendula Burgrová (její stránky ZDE), studentka posledního ročníku reklamní fotografie Univerzity Tomáše Bati, kterou jste mohli potkat i na našem vánočním večírku v Olomouci (byla to ta krásná slečna s Flexaretou). Zamilovali jsme si její osobitý styl a naprosto nás přesvědčila už během první schůzky, kdy našim nápadům na ztvárnění jednotlivých témat vdechla vskutku umělecký rozměr :)Během včerejška jsme stihli nafotit, byť s vypětím všech sil, hned čtyři témata. Díky navzájem blízkým lokalitám jsme ze startu pustili do 4O. a 8O. let.
Téma čtyřicátých let proběhlo relativně v klidu. Kolemjdoucí se vyptávali a vytahovali mobilní telefony, my zas vytahovali oblíbené vtipy. Ale když přišla na řadu osmdesátá léta, brečela jsem od začátku do konce.
Stěží si dovedete představit ty reakce místních obyvatel a naše vlastně taky :D :D :D A pak reakci Martina (gentleman v uniformě viz výše), který na otázku pána, zda tady probíhá natáčení, odpověděl: ,,Nezlobte se, já nejsem zdejší, já je neznám..."
Skončili jsme asi v osm večer. Tedy tak akorát, abychom si stihli projet přehlídky na příští víkend, kdy se v Pardubicích koná tradiční Aviatická pouť. Jak to tak vypadá, po dlouhé době co jsme se neviděli, nás teď čeká pár společných víkendů, prožitých na MAXIMUM :)
Tak krásný zbytek neděle Y.DM:)

3 komentáře :

  1. Odpovědi
    1. :D :D Věř tomu, že po chvíli jsme si v tom začali hrozně libovat :D :D Jen u té finální scény, kdy nás bylo šest v těhle hadrech před "sámoškou" jsem myslela že umřu smíchy :D

      Vymazat