úterý 18. července 2017

Sraz vojenských vozidel na Pevnosti XIII v Olomouci

Protože je to už rok, co jsem v bahně protančila střevíčky a nadělala ostudu na pár měsíců dopředu, tak jsem se nijak nezdráhala a znovu využila možnosti aktivně se zúčastnit dalšího ročníku Srazu historické vojenské techniky na Pevnosti XIII v Olomouci. 
(Pevnost XIII určitě dávno znáte, mimojiné tam proběhl a proběhne náš Vánoční večírek, přesto připomínám facebookové stránky zde :)).

Také v letošním roce se na akci sjeli majitelé a příznivci jeepů, motorek, nákladních či terénních automobilů ze všech koutů republiky. Mnoho účastníků dorazilo už v pátek večer, aby se dostatečně koncentrovali, odpočinuli si a pečlivě připravili svá vozidla na sobotní trasu závodu....
... kupodivu všichni byli schopni ráno před desátou řídit, takže jsme hromadně vyjeli ke společnému startu - tentokráte do Litovle. 
(Stačilo jen pár kilometrů touto prašnou cestou a moje zubní sklovina je asi tak o polovinu tenčí :D ).
 Ještě než jsme obdrželi soutěžní itineráře více než sto kilometrů dlouhé trasy, neodolali jsme návštěvě litovelského Muzea vězeňství. Ostřílená slečna průvodkyně bravurně zvládla nával několika desítek podivně oblečených lidí, stejně tak dotazy s ostravskym přizvukem tvrdym jak nasada od krumpače.
"Slečno a vy nas tady budete provazet? A vy tomu rozumyte?"
(Součástí muzea byla také zrekonstruovaná kaplička sv. Barbory)
 Součástí trasy závodu, která nás vedla přes pole, lesy, tekoucí vodu i včelí rojení, byly vskutku tématické soutěžní úkoly :)) Naládovat a vybít zásobník na čas se nakonec ukázalo jako menší problém, než najít správnou cestu uprostřed louky k dalšímu stanovišti.
Ačkoliv předcházející dny panovaly tropy, stejně jako v loňském roce, během akce se na chvíli vrátil podzim.

 
Zmokli jsme hned dvakrát, přičemž déšt byl tak ostrý, že mám zarudlý obličej ještě teď. O to víc kaluží přibylo na cestách. Nevynechali jsme ani jedinou, takže za chvíli jsem v sajtkáře měla skoro po kotníky vody.
A i přes všechy "útrapy" na nás čekalo krásné druhé místo v soutěži :)))
 
... které jsme zapili Těšíkovskou kyselkou :)
Tak třeba za rok zas :) Děkuji za perfektní víkend!
A příště zas ohlédnutí za posledním focením na náš kalendář ke 100. výročí založení ČSR. Tentokrát jsme se pustili do 50. a 60. let - více pravidelně na našem instragramu (pinup_vintage_studio) nebo na facebooku.
Krásnýž zbytek dne Y.DM:)

Žádné komentáře :

Okomentovat