neděle 3. září 2017

Slavnostní otevření muzea v Chuchelné

Protože noc je dlouhá a spánek nepřichází, rozhodla jsem se ještě začerstva napsat pár řádků o dnešní návštěvě nově otevřeného muzea na polských hranicích a hlavně o lidech, kteří i přes spoustu překážek dovedou vybudovat takřka nemožné...


Když jsme před dvěma lety přijeli účinkovat na muzejní noc na zámku v Kravařích, ani nás nenapadlo, jaký zážitek si odtamtud odneseme. Z nenápadné události kdesi ve Slezsku se vyklubala jedna z nejautentičtějších akcí, které jsem se kdy zúčastnila. To vše díky obrovskému zápalu, energii a snaze tamějších nadšenců, z nichž mnozí svému koníčku zasvětili celý život.

I přes všechnu snahu, ne vždycky jim byly okolnosti pozitivně nakloněny. Následující rok po vydařené muzejní noci jsme marně čekali a těšili se na opětovnou pozvánku. Dostali jsme ji až letos, na novou událost, na nové místo. Tentokrát o pár kilometrů dále a především do vlastní vybudované expozice, která hravě zaplnila celou budovu bývalého úřadu.Slavnostní otevření proběhlo za doprovodu výborné hudby, módy i techniky v doslova mezinárodním měřítku. Díky úzké spolupráci pořadatelů s polskými nadšenci jsme měli možnost vidět dynamickou ukázku jízdních kol z první poloviny minulého století, která k nám přivezl polský klub Zabrze Radfahrtruppe.Pokud Vás velocipédy také okouzlily, doporučuji navštívit jejich facebookovou stránku.Z Polska dorazili i další vzácní hosté. Spolek milovnic civilní módy GRH Bluscz, který návštěvníky provedl módou 3O. a 4O. let. Heh, tak jsem ráda, že selfítyč není nenahraditelnou součástí jen naší výbavy :)))  Samozřejmě nemohly chybět ani uniformované složky spolu s vojenskou technikou. A taky výborné jídlo a hudba, která bavila návštěvníky do pozdních večerních hodin.Ačkoliv je většina naší smečky momentálně v různých koutech světa a já sama se mohla zdržet jen krátce, nemohla jsem vynechat příležitost a alespoň se jet podívat a podpořit ten obrovský kus práce, který mají za sebou lidé z International Reenacting Grupe.

Přesvědčte se o tom taky. Navštivte Muzeum v Chuchelné nedaleko polských hranic a uvidíte sami, co všechno dokáží vybudovat zapálení lidé s láskou k historii.

A já věřím, že příště se už budeme moci aktivně zapojit i my, protože to bude stát za to! :)

Přikládám ještě dvě fotografie ze zpáteční cesty kolem prvorepublikového opevnění a přeji krásný zbytek večera Y.DM:)

P.S. pokud jste dočetli až sem, měla bych takovou drobnou prosbu :) K připravovanému projektu realizuji krátký průzkum a chtěla bych Vás poprosit o vyplnění. Jedná se o minidotazník, jehož vyplnění zabere maximálně 3 minuty. Pokud jste žena a jste ochotna mi věnovat trochu času, napište mi prosím na email: dasha.marlen@gmail.com a budiž Vám to zajistí dobrou karmu :) Moc děkuji!!!

Žádné komentáře :

Okomentovat